10 pontos ceglédi siker

:

:

A 4. forduló vasárnapi játéknapján a VBW CEKK Cegléd 85-75-re kegyőzte a Vasas Akadémiát.

A találkozó elején a ceglédiek 14-3-ra elléptek és az ekkor megszerzett előnyük az egész mérkőzést megalapozta. A folytatásban a Vasas 3 pontra is felzárkózott, de az első szakasz végén így is 24-17-re ment a CEKK. A második szakasz elején ismét tudta növelni a különbséget a Cegléd, 33-19-nél regisztrálhattuk a legnagyobb differenciát. A Vasas azonban keményen küzdött és 5 egységre visszajött. A félidőben végül 47-39 állt az eredményjelzőn. Amíg az első 20 percben a Cegléd a 31 mezőnykísérletéből 17-et értékesített, addig a Vasas 35-ből 15-öt.

A harmadik negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, mely során a Vasas előtt adódott esély a fordításra. Karlócai Julianna triplája után 51-50-re módosult az állás. Erre azonban Szirony Dorina azonnal hárompontossal válaszolt. A negyed végére pedig újra elérte a 10 pontot a különbség. A 64-54-ről induló záró szakaszban 8-10 egység között mozgott a differencia. A ceglédi siker ekkor már nem forgott veszélyben.

VBW CEKK Cegléd – Vasas Akadémia 85-75 (24-17, 23-22, 17-15, 21-21)

Legjobb dobók:

VBW CEKK Cegléd: Kristina Higgins 22, Szirony Dorina 14/3, Angelika Stankiewicz 13/3.

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 27, Taylor Murray 21/9, Böröndy Vivien 8.