10 pontos hátrányból álltak fel Taurasiék

:

:

Szombaton és vasárnap rendezték a Török bajnokság 9. fordulóját. Papíron a Fenerbahcéra várt nagyobb csata, mégis a Galatasaray szenvedett meg jobban aktuális ellenfelével. Összefoglaló.

A Galatasaray az İstanbul Üniversitesi vendége volt. A bombaerõs Taurasi, Fowles, Charles trióval felálló sztárcsapat az elsõ két negyedet elbukta és ennek megfelelõen 20 perc játék után 43-34-re vezettek a hazaiak. A harmadik etap elején 10 pont fölé hízott a különbség, majd 48-38 után ritmust váltott a Galatasaray. Taurasi és Charles vezérletével, így egy 10-0-s futással percek alatt utolérték ellenfelüket. 48-48 után pedig már nem volt kérdés, hogy mely csapat ünnepelhet gyõzelmet.

Az 55-51-es Galatasaray vezetésrõl induló negyedik negyedben az İstanbul Üniversitesi játékosai mindent megtettek, hogy közelebb kerüljenek, de már nem tudták visszaszerezni a vezetést. A vége 72-63 lett. A Galatasaray 72 pontjából 63-at négy tengerentúli klasszis Taurasi (27 pont), Fowles (15 pont), Prince (11 pont) és Charles (10 pont) szerzett.

A Fenerbahcéra a táblázat harmadik helyén álló és a forduló elõtt 7 mérkõzésébõl 6 gyõzelmet szerzõ Kayseri KASKİ várt. Elõzetesen tehát egy éles találkozóra lehetett számítani, de az Euroliga egyetlen veretlen gárdája gyorsan eldöntötte az összecsapást.

Egy negyed után már 25-12 állt az eredményjelzõn. George Dikeoulakos együttese végül úgy aratott 82-58-as gyõzelmet, hogy 26 percnél többet egyetlen játékosát sem kellett játszatnia a görög szakvezetõnek. A Fenerbahce legeredményesebbje a 15 pontos Angel McCoughtry volt.

İstanbul Üniversitesi – Galatasaray Medical Park 63-72
Botaº - Samsun Basketbol 89-91
Optimum Ted Ankara Klj. - Ceyhan Bld. 74-84
Tarsus Bld. – Beºiktaº 69-72
Fenerbahçe - Kayseri Kaski 82-58
Homend Antakya Bld. - Mersin BªB 83-88

1. Fenerbahçe                	8  7/1 	674-560  15 pont
2. Galatasaray Medical Park 	8  7/1 	678-581  15