Szerbia - Olaszország 86-81 (19-19, 18-20, 15-18, 22-17, 12-7)

Valencia, Pabellon Municipal Fuente de San Luis
Bonner, Yalman, Bissuel (Liuimiene)

Szerbia: Vasic 27/9, Brooks 14/6, Crvendakic 7/3, Dabovic 7/3, Krajisnik 8. Csere: Cado, Jovanovic 3, Butulija, Anderson 18, Skoric 2, Dugalic.

Olaszország: Bestagno 12, Carangelo 12/6, Zandalasini 18/6, Andre 5, Cinili. Csere: Keys 5, Romeo 8/6, Pan 9/6, Attura, Cubaj 9, Penna 3/3.

A 2021-es Európa-bajnokság eddigi legizgalmasabb mérkőzésén Szerbia hosszabbítást követően 86-81-re legyőzte Olaszországot.

Végig kiegyenlített szoros csatát láthattunk. 10 perc után 19-19 állt az eredményjelzőn, a félidőben 39-37-re mentek az olaszok. A harmadik negyed közepén 47-46-os szerb előny után 6-0-s futással ragadta magához az irányítást az olasz gárda. Sokáig az ekkor kialakult öt egység volt a legnagyobb differencia a felek között.

A negyedik negyednek az olaszok 57-52-es vezetéséről vágtak neki a csapatok. Sokáig úgy nézett ki, hogy Cecilia Zandalasiniék behúzhatják a győzelmet. Négy és fél perc volt hátra a rendes játékidőből, amikor 68-58-nál elérte a 10 pontot az olasz előny. A szerbek azonban egy pillanatig nem adták fel. Az utolsó percben 74-68 után Sonja Vasic és Ana Dabovic pontjaival 74-74-nél utolérte riválisát Marina Maljkovic együttese.

Fotó. FIBA.Basketball

Az utolsó másodpercekben egyik fél sem talált be, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadást olasz tripla vezette fel, de innen nem tudtak jobban elszakadni. Végül Aleksandra Crvendakic révén 80-79-nél fordítottak a szerbek. Ekkor még három perc volt vissza, de onnantól kezdve, hogy átvette a vezetést a szerb gárda, lélektanilag óriási fölénybe kerültek.

A magyarországi légiósok közül Jelena Brooks 14 ponttal és 8 lepattanóval zárt, Tina Krajisnik 8 pontot és 7 lepattanót jegyzett, Nevana Jovanovic 3 pontot, 1 lepattanót és 1 gólpasszt ért el. Maja Skoric 2 ponttal vette ki a részét a sikerből. Az olaszoknál a 18 pontos Cecilia Zandalasini lett a legeredményesebb.