10 pontos hátrányból felállva verte Horvátországot a magyar válogatott

:

:

A magyar válogatott 73-66-ra legyõzte Horvátországot a soproni U18-as A-divíziós Európa-bajnokság csoportkörének utolsó játéknapján. A lányok ezzel a D-csoport második helyén végeztek és szerdán 18 órától Szerbia ellen lépnek pályára a nyolcaddöntõben. A magyar csapat hatalmasat küzdött a horvátok ellen és 10 pontos hátrányból állt talpra az utolsó 12 percben.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

Hétfõn szünnap volt Sopronban, míg azt megelõzõen a horvátok Szlovéniát verték, a mieink pedig Franciaországgal szemben maradtak alul. A horvátok ellen a tét a csoport második helye volt. Balogh Judit kisebb sérülés miatt Studer Ágnes játékára nem számíthatott ezen a délutánon. A horvátok kezdték jobban a találkozót, három és fél perc alatt 8-0-ra léptek el. Az elsõ negyed felénél Gereben Lívia büntetõbõl szerezte az elsõ magyar pontot. Ezt követõen Kányási Veronika volt eredményes, majd Török Ági már 10-9-re hozta fel a mieinket. Az elsõ etap végén 12-11-es horvát vezetésrõl árulkodott az eredményjelzõ.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A második etapban sokáig 1-3 pont között mozgott a különbség a vendégek javára. Jobban szedtük a lepattanókat, de támadásban akadtak kisebb pontatlanságok. 20-19 után ezeket megbüntették a horvátok és 8-0-s futással 28-19-es elõnyre tettek szert. A félidõ hajrája viszont a mieinknek sikerült jobban. Lelik Réka talált be távolról, majd Mérész Betrix és Kányási Veronika értékesített egy-egy helyzetet. A szünetre így 28-26-os állásról vonultak a csapatok. A harmadik negyed elején Török egyenlített, majd Kányási 2+1-es helyzetével 31-30-nál a vezetést is átvettük. Juhász Dorka ziccere után még 35-31-re vezettünk, de ezt követõen ismét a horvátok kerültek fölénybe. Voltak szerzett labdáik, tudtak könnyû dobóhelyzeteket kialakítani és végül 14-3 sorozatot csináltak.

Fotó: FIBA

A harmadik negyed utolsó 2 percébe 45-38-as horvát elõnyrõl fordultak a csapatok. A hajrában 50-40-nél a 10 pontot is elérte a különbség. Végül a negyed hajrájában Juhász Dorka állt támadásban a csapat élére. Az utolsó 12 percben egymaga 16 pontot szerzett. A záró szakasznak 50-42-rõl vágtak neki a csapatok. Juhász mellett Török és Pusztai is eredményesnek bizonyult a játékrész elején, így 51-50-nél átvettük a vezetést. Az elsõ horvát találatra három percet kellett várni, de ezt követõen még 57-52-re elléptünk. Ez egy 17-2-es széria volt. Egy triplával még zárkóztak a vendégek, de amikor egy oldalvonali bedobásnál Lelik Réka labdát szerzett, végigrobogott a pályán és ziccert értékesített, már 62-55-re vezettünk. A horvátok mindent megpróbáltak, a letámadást is bevetették és még egy triplájuk is célt ért. 64-60-nál, azaz 4 pontnál közelebb azonban nem kerültek. A lányok higgadtan büntetõztek és amikor Juhász 2+1-es helyzetével 69-62-re módosult az állás, eldõlt a gyõztes kiléte.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A magyar csapat 73-66-os sikerébõl Juhász Dorka 24 ponttal és 8 lepattanóval, Lelik Réka 13 ponttal, míg Török Ági dupla-duplát elérve 10 ponttal és 13 lepattanóval vette ki a részét. A magyar csapat csoportja második helyén zárt és a nyolcaddöntõben a C-csoport harmadik helyezettje Szerbia lesz az ellenfél szerdán 18 órától.

Horvátország U18 – Magyarország U18 66-73 (12-11, 16-15, 22-16, 16-3)