10 pontos vereség Hollandiában

:

:

Vereséggel kezdte a 2021-es Európa-bajnokág selejtező-sorozatát válogatottunk. Hollandiában 66-56-ra maradt alul a magyar csapat.

Álomszerűen indult a találkozót. Határ Bernadett négy pontjával, Yvonne Turner triplájával és Studer Ágnes duplájával 9-2-re léptünk el négy perc alatt. A folytatásban 6-8 egység között állandósult a differencia. A negyed végén Turner megszerezte második hármasát és így 10 perc után 19-11-re vezettünk. A második szakasz közepén 20-14-nél érkezett el a fordulat, amikor a félidőig 10 pontig jutó Natalie van den Adel vezetésével felzárkózásba kezdtek a hazaiak. Ennek eredményeként 23-23-nál már egyenlítettek. Erre büntetőkkel válaszoltunk és 26-23-as előnyre tettünk szert. A nagyszünetig azonban ismét utolértek minket a hazaiak.

Fotó: Pókász Endre/MKOSZ

A statisztikát nézve a nyolc eladott labda és a 30% alatti mezőnymutató okozhatott fejfájást. A harmadik negyed elején sem változott a játék képe. A kiválóan védekező hazaiak mellett nem tudtunk könnyű pontokat szerezni. Loyce Bettonvil triplája után 37-29-nél már 14-3-as hazai sorozatot regisztrálhattunk. Innen még sikerült 37-35-re visszajönni, de a hajrában újra a hollandok kerültek fölénybe. Az előnyük 4-6 egység között állandósult. Mindkét oldalon fellazult a védekezés, annyi mezőnykosarat láthattunk 10 perc alatt, mint előtte a teljes első félidőben. Az utolsó 10 perc kezdetén 50-46 állt az eredményjelzőn.

A záró szakaszban négy percen át nem találtunk be és ez idő alatt 56-46-ra elléptek a hollandok. Becsülettel küzdött válogatottunk és hiába érte el a hazaiakat is egy 3 és fél perces kosárcsend, ezt nem sikerült kihasználni. A hajrának 56-47-ről mentek neki a csapatok. Ekkor két holland tripla is célt ért és ezzel lényegében eldőlt a mérkőzés. Mivel minden pontnak lehet jelentősége, így 66-50 után sem engedték el a meccset a mieink és sikerült 66-56-ra visszajönni. Yvonne Turner 20 pontot ért el, Határ Bernadett pedig 15 pont, 17 lepattanós dupla-duplát. A hollandoknál a 18 pontos Emese Hof teljesítményét kell kiemelni. Folytatás vasárnap Sopronban Szlovákia ellen, ami hasonlóan nehéznek ígérkezik.

Hollandia – Magyarország 66-56 (11-19, 15-7, 24-20, 16-10)