10 ponttal legyõzte Oroszországot az U16-os válogatott

:

:

Pénteken délután megkezdõdött a franciaországi Mulhouse városában a nemzetközi U16-os felkészülési torna. A magyar válogatott az elsõ mérkõzésén 81-71-re legyõzte Oroszországot.

Ahogy azt a beharangozónkban már kiemeltük, a magyar U16-os válogatott idei elsõ felkészülési mérkõzéseit vívja a hétvégén. Kiválóan kezdtek a lányok. Az elsõ negyed utolsó négy percében 16-13 után egy 12-2-es sorozattal elléptek az oroszoktól. 10 perc után így 28-15-ös állást regisztrálhattunk. A második negyedben 37-19-nél a 18 egységet is elérte az elõnyünk.

A szakmai stábok több felállást is kipróbáltak, a félidõre mindkét oldalon minden nevezett játékos pályára lépett. A nagyszünetben 49-33-ra vezettünk. A harmadik negyedben az állandósulni látszó 12-14 pontos differencia mellett kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem. A 63-51-rõl induló záró szakaszban sem változott a játék képe. A magyar lányok nagyon szép és pontos játékkal, 60%-os mezõnymutató, 21 gólpassz, magabiztos sikert arattak.