100 pont fölé jutott a Galatasaray és az Ormanspor

:

:

Kedden és szerdán rendezték a 11. forduló mérkőzéseit a török élvonalban. Összefoglaló.

A címvédő Fenerbahce a szezon kellemes meglepetésének számító Cankaya otthonában 75-59-es sikert aratott. A félidőre kialakult az a 15 pontos differencia, ami meghatározta az egész meccset. Cecilia Zandalasini 22, Alina Iagupova 16 egységgel zárt.

A Fener két üldözője 100 pont fölé jutva szerzett értékes győzelmet. A Galatasaray Bria Hartley sokáig emlékezetes teljesítményével (31 pont, 14 gólpassz) 105-96-ra verte a Hatay-t. Az utolsó három percben 87-87 után biztosították be a sikert. Az Ormanspor pedig 106-84-re múlta felül az Adanát. Arike Ogunbowale 43 pontját kell kiemelni.

Érdemes még két eredményre kitekinteni: a Cukurova az Elazig otthonában tudott nyerni, a Besiktas pedig a Botas-t verte.

BEŞİKTAŞ TRC İNŞAAT – BOTAŞ 80 – 64
ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ – FENERBAHÇE ÖZNUR KABLO 59 – 75
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ADANA BASKETBOL – OGM ORMANSPOR 84 – 106