107 pontot szerzett a DVTK

:

:

Magabiztosan érvényesítette a papírformát a DVTK a Cegléd ellen. Peresztegi Nagy Ákos csapata 107-56-os gyõzelmet aratott.

A szoros végjátékban elbukott Európa Kupa rangadó után két napja volt a DVTK-nak a regenerálódásra. A Cegléd ellen csak a gyõzelem volt elfogadható és ezt szinte már az elsõ percekben sikerült is bebiztosítani. A DVTK 14-0-val kezdett és az elsõ etap végén 30-6 állt az eredményjelzõn. A második negyedben a dupla-duplát, 25 pontot és 12 lepattanót elérõ Vilipic vezérletével a Cegléd igyekezett összekapni magát, de a félidõben 53-20 állt az eredményjelzõn.

Peresztegi Nagy Ákos minden játékosának lehetõséget biztosított és mindenki szerzett is pontot. A harmadik etapot 34-10-re hozta a DVTK és ekkor már a 60 egységet súrolta a differencia. A záró szakaszban valamennyit faragott a hátrányán a Cegléd, de ez is 51 pontos különbséget jelentett. A DVTK legeredményesebbje a 17 pontos Sverrisdottir és a 15 pontos Raven volt.

Aluinvent DVTK Miskolc – Cegledi EKK 107-56 (30-6, 23-14, 34-10, 20-26)