Vasas Akadémia - UNI-Győr - MÉLY-ÚT 71-83 (11-20, 19-22, 28-23, 13-18)

Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Tóth C., Varga-Záray K., Makrai M. (Dernei G.)

Vasas Akadémia: Papp 14/3, Bach 2, Tóth O. 6, Fraser 31, Madár E. Csere Budácsik 8/3, Smailbegovic 6,, Szerencsés 4, Madár K., Salamon, Mudra.

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 25/3, Dombai 11/6, Dubei 5/3, Török Á. 9, Mompremier 15. Csere: Weninger, Kéita, Barnai 5, Lass 4, Varga Zs. 9.

A bajnokság 10. fordulójából pótolt találkozón az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 83-71-es győzelmet aratott a Vasas Akadémia otthonában.

Bach Boglárka találata vezette fel a találkozót. Az első percekben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A Vasas 8-7-es vezetése után a Győr Dubei Debóra triplájával fordított. Ez egy 7-0-s futás kezdete volt a vendégektől, mely során Beatrice Mompremier jegyzett még négy pontot. A folytatásban őrizte az ekkor megszerzett előnyét a Győr. A játékrészt Brianna Kiesel duplája zárta, amivel 20-11-re módosult az állás.

A második etap elején Beatrice Mompremier és Kadri-Ann Lass révén 24-11-re elléptek Iványi Dalma tanítványai. A Vasas kosárcsendjét Budácsik Dorottya törte meg. A különbség a következő percekben 8-11 pont között alakult. A második etap közepén a Vasas vette át a kezdeményezést, 31-20 után az első 20 percben 12 pontot szerző Brianna Fraser és Papp Dia villanásaival 31-27-re felzárkóztak a hazaiak. A félidő hajrája a győrieknek sikerült jobban, Mompremier a 13., míg Kiesel a 11. pontját érte el, ezt követően pedig Dombai Réka triplája alakította ki a 42-30-as állást.

A harmadik negyed első találatát is Dombai Réka szerezte, amivel 14 egységre nőtt a differencia. A Vasas azonban nagyot küzdve igyekezett megfogni a mérkőzést. Egy 6-0-s sorozattal 44-36-ra kapaszkodtak vissza Milos Pavlovic tanítványai, innen pedig 8 pont környékén mozgott a különbség. A Vasas 52-44 után Szerencsés Tamara négy büntetőjével megfelezte a hátrányát. A Győr sokáig nem tudott újra elszakadni. A játékrész végén Brianna Kiesel három büntetőjével 65-58-ra mentek a vendégek, akik Barnai Judit 2+1-es megoldásával a záró szakasz legelején újra kétszámjegyű előnyre tettek szert.

Az utolsó 10 percben is maradt a hullámzó játék, de 68-60 után közel három percig nem talált be a Vasas és ez döntőnek bizonyult. Ez idő alatt ugyanis Brianna Kiesel újabb villanása, majd Dombai Réka triplája és Varga Zsófia büntetője 74-60-as előnyt hozott a Győrnek. Ezt követően a hazaiak a végül 31 pontot jegyző Brianna Fraser vezetésével többször visszazárkóztak 8-9 egységre, de ekkor összességében már kézben tartották az irányítást Dubei Debóráék. A 83-71-es végeredményt Brianna Kiesel duplája alakította ki.

Fotó: Vasas Akadémia