12 triplát értékesítve győzte le a PEAC-Pécs a TFSE-MTK-t

PEAC-Pécs - TFSE-MTK 76-59 (11-12, 20-13, 21-17, 24-17)

Goda L., Balogh Gy., Varga-Záray K. (Schäffer B.)

PEAC-Pécs: Szücs R. 13/9, Strautmane 20/12, Habling, Andusic, Kiss V. 21/3. Csere: Sarok 15/9, Szücs L. 5/3, Laczkó 2, Bojtár, Hegedűs.

TFSE-MTK: Dúl T., Bernáth 9/3, Jenkins A. 13, Jenkins C. 23/9, Németh A. 5. Csere: Boros B., Kovács V., Herman, Markovic 6, Katona 3.

A PEAC-Pécs az 5. fordulóból pótolt találkozón 76-59-re legyőzte a TFSE-MTK együttesét.

Kiss Virág és Chanise Jenkis kosárváltása után az első percekben a TFSE került lépéselőnybe. Az első szakasz feléhez közeledve 10-5-nél Csirke Ferenc kért időt. Rendezték a soraikat a hazaiak, így a negyed végére 12-11-re felzárkóztak. A második negyed az elsőhöz hasonlóan Kiss Virág és Chanise Jenkis találataival indult. A csapatok 24-23-ig fej-fej mellett haladtak. A 15. percben Tijana Andusic kiállítása miatt meghatározó magas játékosukat veszítették a pécsiek. A félidő utolsó két percét azonban így is 7-2-re hozta a PEAC és ezzel 31-24-re ellépett. Pécsi oldalon Kiss Virág 11, míg Paula Strautmane és Sarok Nikolett 7-7 pontnál járt. A TFSE-MTK együttesében a 11 pontos Chanise Jenkis volt a legeredményesebb. A PEAC 23 mezőnykísérletből értékesített 10-et, míg a TFSE 33-ból járt 10-nél.

A harmadik negyed elején két percig egyik gárda sem talált be. A kosárcsendet Alisia Jenkins törte meg, erre pedig Szücs Réka válaszolt triplával. Ez még csak a pécsiek harmadik sikeres hárompontosa volt ezen az estén. A csapatok között 38-34-ig nem alakult ki nagy különbség. A folytatásban Paula Strautmane triplájával növelte előnyét a PEAC. A hazaiak egyre jobban ráéreztek a távoli dobásokra. A hajrában Szücs Réka és Sarok Nikolett is betalált innen, amivel kétszámjegyűre nőtt a hazai előny. Az utolsó percben ugyan Chanise Jenkins is étékesített egy hárompontost, de így is 52-42-es pécsi vezetésről vágtak neki a csapatok a negyedik etapnak.

A záró szakasz elején Paula Strautmane növelte tovább a pécsi előnyt. A fizikális csatát vívó gárdák között a különbség 60-49-ig 10 egység környékén mozgott. Ezt követően azonban sorrendben Szücs Réka, Kiss Virág és Sarok Nikolett tripláival az utolsó három percbe fordulva 69-51-re elszakadt a PEAC. Sok lehetőség kimaradt a TFSE-nél, így Magyar Bianka együttese már nem tudott felzárkózni. A 20 pontot is átlépte a különbség az utolsó perchez érve. A pécsieknél a felnőtt csapathoz felkerülő fiatalok is belekóstolhattak az élvonal légkörébe. Végül magabiztos 76-59-es sikert aratott a PEAC-Pécs.

Fotó: PEAC-Pécs Facebook