Spanyolország - Izland 120-54 (32-8, 27-8, 32-25, 29-13)

FIBA Women's EuroBasket 2023 Qualifiers, C-csoport
Huelva, Palacio de Deportes Carolina Marin

Spanyolország: Araujo 19/6, Cazorla 8/3., Carrera 8, Conde 12/3, Quevedo 8/6. Csere: Pena 7/3, Etxarri 5, Torrend 9/9, Casas 10/3, Romero 7/3, Rodriguez 14/9, Ginzo 13.

Izland: Kjartansdottir 13/3, Svansdottir 8/6, Jonsdottir 4, Hinriksdottir 16/3, Kristjansdottir. Csere: Sigurdardottir 4, Larusdottir, Karlsdottir, Alexandersdottir 9/3, Aegisdottir, Grimsdottir, Davidsdottir.

A 2023-as Európa-bajnokság selejtezőjének 3. fordulójában a C-csoport második csütörtöki mérkőzésén Spanyolország 120-54-re kiütötte Izlandot.

A csoport első csütörtöki mérkőzésén a magyar válogatott 99-40-re verte Romániát. Spanyolország és Izland csatájában is hasonló forgatókönyvre lehetett számítani. A spanyolok az első szakasz végére 32-8-ra léptek el. A második etap elején pedig 19-4-es sorozattal erősítették meg a fölényüket. A félidőben 59-16 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején 62-24-re szépített Izland. Ez egy kiegyenlítettebb szakasz volt: 70-31-ig 40 pont alatt tartották a hátrányukat az izlandiak. Innen a spanyolok 21-10-es futással zárták le az etapot. Végül 32-25-re ezt a negyedet is megnyerte a házigazda. A 91-41-ről induló záró szakasz ismét nagyobb spanyol fölényt mutatott. 29-13-as utolsó 10 perccel alakította ki a 120-54-es végeredményt Spanyolország.

Maria Araujo 19 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát. Izland legeredményesebbje a 16 egységig jutó Sara Run Hinriksdottir volt.