:

:

Fotó: Piotr Kaczmarek / AZS AJP Gorzów / Poland Travel

Szombaton és vasárnap rendezték a lengyel bajnokság nyitó fordulóját.

A Gorzow, Wentzel Nórával a soraiban, 90-82-re múlta felül a Bydgoszcz gárdáját. Fordulatos találkozó volt, ahol a félidőben 9 ponttal járt előrébb a Gorzow. A harmadik szakaszban azonban ledolgozta hátrányát a Bydgoszcz és teljesen nyílt lett a küzdelem. Végül behúzta hazai pályán a győzelmet a Gorzow. Wentzel Nóra 20 perc alatt 10 pontot és 4 lepattanót jegyzett.

A 11 csapatos mezőny miatt mindig van egy szünnapos. Ezúttal a címvédő és a jelenleg bokasérüléssel bajlódó Bernáth Rékát is a keretében tudó Lublin volt az. A másik lengyel Euroliga gárda, a KGHM Polkowice eközben 93-47-re verte a Ślęza Wrocławot.

EREDMÉNYEK

MB Zagłębie Sosnowiec – MKS Pruszków 90-55
PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. – KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz 90-82
KGHM BC Polkowice – 1KS Ślęza Wrocław 93-47
Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń – SKK Polonia Warszawa 78-80
VBW Arka Gdynia – Enea AZS Politechnika Poznań 77-71