14 pontos elõnyben a Soproni Darazsak Akadémia a junior keresztjátékban

:

:

Zajlanak a küzdelmek a Nemzeti Leány Junior Bajnokságban az országos „A” döntõbe kerülésért. A Szolnok – Gyõr párharc szerdán vette kezdetét, míg csütörtökön a Soproni Darazsak Akadémia és a Dávid Kornél KA között is megkezdõdött a kuparendszerû csata. A soproniak 14 pontos elõnyt szereztek a hétfõi székesfehérvári visszavágó elõtt.

Az elsõ félidõben nem alakult ki nagy különbség a csapatok között, 10 perc után 20-18-ra vezetett a Sopron. A második negyedben is váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a Dávid Kornél KA 33-28-as elõnye után a félidõt 6-0-val zárta a Soproni Darazsak Akadémia.

A 34-33-ról induló harmadik negyedet egy újabb 6-0-s soproni széria vezette fel, ez összességében már 12-0-s hazai futásnak felelt meg. 40-33 után még egyszer felzárkózott 1 pontra a DKKA együttese, de a folytatásban már tartósan tudta növelni elõnyét a soproni csapat. A harmadik negyed végén 50-44-es állást regisztrálhattunk.

A záró szakaszban 59-48-nál lépte át a 10 pontot a differencia. Az utolsó másodpercekben Balogh Júlia büntetõivel alakult ki az egész mérkõzés legnagyobb különbsége. A Soproni Darazsak Akadémia 65-51-es sikert aratott és ezzel komoly lépéselõnyben várja a visszavágót.

Soproni Darazsak Akadémia – Dávid Kornél KA 65-51 (20-18, 14-15, 16-11, 15-7)