14 pontos győri győzelem

:

:

A hazai élvonal 4. fordulójában az UNI Győr – MÉLY-ÚT 82-68-ra legyőzte a PEAC-Pécs együttesét.

Két Európa Kupa résztvevő csapatunk mérte össze az erejét. A PEAC-nál a szakmai stáb a szerdai szekszárdi mérkőzéshez hasonlóan nem számíthatott Maegan Conwright játékára. A hiányában is azonban az első negyedben tudták a pécsiek a lépést tartani. Fej-fej mellett haladtak a csapatok és 10 perc után 21-21 állt az eredményjelzőn.

A második szakaszban a félidőig 20 pontot jegyző Zofia Hruscakova vezetésével fokozatosan növelte előnyét a Győr. A szlovák center mellett Sandra Ygueravide is megvillant. Éppen a büntetőjével érte el a 10 pontot a differencia. A félidőt azonban egy pécsi tripla zárta, így 20 perc után 43-36-os állást rögzíthettünk.

A harmadik negyed hozta el a döntést, amikor a Győr hasonlóan hatékonyan védekezett, mint a DVTK elleni szerdai bravúrja második félidejében. A játékrész első felében még 10 pont környékén mozgott a differencia. Végül 54-44 után 11-2-es futással duplázta meg előnyét Milos Pavlovic gárdája. A 65-46-ról induló záró szakaszban 14 15 pont környékén állandósult a differencia. Végül 82-68-as hazai siker született.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – PEAC-Pécs 82-68 (21-21, 22-15, 22-10, 17-22)

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 22/3, Sandra Ygueravide 15/6, Papp Klaudia 14/6.

PEAC-Pécs: Taisiia Udodenko 18/3, Szabó Fanni 18/3, Cierra Bravard 15/3.