14 ponttal nyert a Vasas a BEAC otthonában

ELTE-BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 56-70 (12-23, 18-20, 15-10, 11-17)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
dr. Mészáros B., Pozsonyi L., Varga-Záray K. (Dernei G.)

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 8, Smith 18/3, Dusanic 4, Small 17/3, Boros J. 9. Csere: Szabó D., Mérész, Koch, Laufer.

Vasas Akadémia: Fraser 15, Papp 11/6, Budácsik 4, Bach 20/3, Tóth O. 11/6. Csere Madár K. 6, Smailbegovic 3, Szerencsés, Mudra.

A Vasas Akadémia 70-56-ra legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát a bajnokság 4. fordulójának fővárosi rangadóján.

A Vasas már rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést. Három és fél perc alatt 11-4-re szakadtak el Bach Boglárkáék. A folytatásban a BEAC még két alkalommal felzárkózott három pontra, de a negyed hajrájában a 10 egységet is átlépte a differencia. 10 perc után 23-12-re ment a Vasas. A második szakasz első három percében mindössze egy találat született, ez Brianna Fraser duplája volt. Magabiztosan őrizte a vezetést a Vasas. A BEAC-nak a játékrész közepén 34-18 után akadt egy felzárkózása. A félidő utolsó három percébe érkezve Milos Pavlovic időt is kért és innen visszaállt a Vasas fölénye.

A nagyszünetben 43-30-as állást rögzíthettünk. Brianna Fraser és Bach Boglárka 13-13 pontnál járt a Vasasnál, mely a lepattanókban és a gólpasszokban is vezetett. A BEAC-nál eközben Iesha Small jutott 12 egységig. A harmadik etapban 10 pont környékén állandósult a különbség. A BEAC 52-39 után 52-45-re még felkapaszkodott és ekkor volt labdája, hogy tovább faragja hátrányát. Ezzel nem élt Balogh Judit együttese. Az 53-45-ről induló záró szakasz első percében Tóth Orsolya és Papp Dia triplájával 59-45-re újra ellépett a Vasas. Ez döntőnek bizonyult. A folytatást 10 pont feletti különbség határozta meg.

Fotó: Girgász Péter / ELTE-BEAC Újbuda