Utánpótlás

Magabiztos győzelemmel elődöntős a Soproni Darazsak Sportakadémia a junioroknál

Darazsak Sportakadémia/A - TARR KSC Szekszárd 104-57 (31-17, 23-13, 23-17, 27-10)

Nemzeti Leány Junior Bajnokság "A" döntő 2024 - negyeddöntő
Nemzeti Kosárlabda Akadémia Fűzy Ákos Pálya
Játékvezetők: Nagy Bence László, dr. Szűcs Sándor, Erős Florentina (Schwarz Mária)

Darazsak Sportakadémia/A: Kókai 14/3, Toman D. 13, Janzsó 7, Toman R. 14/6, Szikszai 4. Csere: Pásztor 2, Gergő 2, Csaplár-Nagy 22, Rokob 1, Salamon 8, Völgyi 6, Sinka-Pálinkás 11.

TARR KSC Szekszárd: Csákvári 8/6, Hencsik 17/3, Szücs 19, Rácz 1, Nyári 10. Csere: Baka, Kófiás 2, Kollár, Csapó, Főfai.

Fotó: Nemzeti Kosárlabda Akadémia Pécs – Németh József

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság 2024-es “A” döntőjének második negyeddöntőjében a Soproni Darazsak Sportakadémia együttese 104-57-re legyőzte a TARR KSC Szekszárdot.

A két csapat 12-12-ig fej-fej mellett haladt. Ezt követően 15-0-val hagyta állva riválisát a Sopron. 10 perc után már 31-17-re vezettek Hollós Dániel tanítványai. A második etapban 36-23-ig ezen 13-14 egység környékén mozgott a differencia. Ezt követően azonban ismét tudta növelni fölényét a Sopron. Kókai Patrícia triplájával, illetve Csaplár-Nagy Lara két villanásával 48-28-nál érte el először a 20 pontot a differencia. A félidőben már 54-30 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elején Toman Réka triplájával 59-34-nél már 25 pont választotta el a feleket. Összességében azonban játék képében és számszerű eredményben is a legkisebb különbséget ez a 10 perc hozta. A játékrész végére érte el a 30 egységet a soproni előny. A 77-47-ről induló záró szakaszban gyorsan kinyílt az olló. Ezt a szakaszt 27-10-re nyerte a Soproni Darazsak Sportakadémia együttese. Az utolsó perchez közelítve Salamon Réka triplájával lépték át a 100 szerzett pontot a sportakadémia növendékei.

A győztes gárdában Csaplár-Nagy Lara 22, Toman Réka 14, Toman Dóra 13 pontot ért el. A szekszárdiaknál Szücs Gréta 19, Hencsik Adrienn 17 pontot jegyzett

A szombati elődöntőben a Soproni Darazsak Sportakadémia ellenfele a BEAC-Újbuda KA lesz. A szekszárdiak a Zsíros Akadémia Kőbányával mérkőznek az 5-8. helyért.