15 pontos félidei hátrányból felállva nyert a Győr

UNI Győr - MÉLY-ÚT - Aluinvent DVTK 73-70 (10-16, 13-22, 20-17, 30-15)

Győr, Széchenyi István Egyetemi csarnok
Kapitány G., Tóth C., Kovács N. (dr. Gincsai J.)

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 20/3, Dombai 7/3, Dubei, Török 9/6, Mompremier 23. Csere: Lass , Kéita, Weninger 14, Varga, Barnai.

Aluinvent DVTK: Medgyessy 19/9, Aho 5/3, Kányási 6, Kiss 11/3, Mokango 6. Csere: Montai-Vukov 2, Tóth F. 4, Hayes 17/3

Az UNI-Győr – MÉLY-ÚT a bajnokság 4. fordulójából pótolt találkozón 73-70-re legyőzte az Aluinvent DVTK együttesét.

A házigazda győri csapat 6-0-val kezdte a mérkőzést. Ezt követően azonban a távozó Kristine Vitola helyére Keyona Hayes-t szerződtető DVTK vette át az irányítást. Földi Attila együttese 13-2-es sorozattal 13-8-ra fordított és az első szakasz végén 16-10-es előnyben volt. A második szakasz is a miskolci együttes fölényét hozta. A két csapat között 26-16-nál már elérte a 10 egységet a differencia. A félidőben pedig 38-23-as állást regisztrálhattunk. A DVTK remek dobóformát mutatott, az első 20 percben a 33 mezőnykísérletéből 16-ot értékesített. Már nyolc pontszerzője volt, Medgyessy Dóra 9, míg Kiss Angelika 7 egységnél járt. A győriek a 29 kísérletükből mindössze 8-at értékesítettek a mezőnyből. Ehhez 11 eladott labda párosult.

A harmadik negyed elején Medgyessy Dóra duplája után 42-25-nél már 17 egység volt a differencia felek között. A Győr ezt követően kezdte meg a felzárkózást, 8-2-es szériával 44-33-ra megközelítették riválisukat Iványi Dalma tanítványai. A DVTK azonban ekkor még 10 egység alá nem engedte a hazaiakat. Sőt, 53-37-re újra ellépett. A záró szakasznak 55-43-ról vágtak neki a csapatok. Az utolsó 10 percet 8-0-val indították a győriek, így két perc elteltével 55-51-nél már Földi Attila időkérése miatt állt a játék. A Győr azonban lendületben maradt, így 57-57-nél egyenlítettek. A végül 23 ponttal záró Beatrice Mompremier és a 20 pontos Brianna Kiesel remekelt. A csapatuk 30 negyedik negyedbeli pontjából 14-et ketten jegyeztek. A hajrában 61-61 után Weninger Virág és Dombai Réka találataival 66-61-re elszakadt a Győr. A hajrában a 9 pontot is elérte a differencia és bár a DVTK felzárkózott, de már nem tudta visszavenni a vezetést.

Fotó: gyorikosar.hu