Szpartak Moszkva - VBW CEKK Cegléd 78-61 (25-14, 19-16, 11-16, 23-15)

Antakya, Antakya Kapali Spor Salonu
Cavara, Shalhavi, Vujicic (Ratishvili)

Szpartak Moszkva: Ignatova 17/6, Levchenko 11, Williams 13, Komarova 12/6, Repnikova 11/9. Csere: Nuritdinova 6/3, Fedorova 5, Zotkina

VBW CEKK Cegléd: Révész 1, McBryde, Moore 14 /3, Ortiz 13/3, Sotiriou 12/3. Csere: Bozóki 16/9, Gorjanácz 3/3, Kobolák 2, Ruják

Az Európa Kupa csoportkörének 1. fordulójában a VBW CEKK Cegléd 78-61-es vereséget szenvedett az orosz Szpartak Moszkva Vidnoje gárdájától.

Az első percben 4-0-s előnybe került a Szpartak Moszkva, de Mariona Ortiz triplájával gyorsan válaszolt erre a Cegléd. Tinara Moore duplája után 7-6-nál pedig már vezettek is a mieink. Innen azonban az oroszok magukhoz ragadták az irányítást, 10-2-es futással 16-9-re léptek el. Két és fél perc volt hátra, amikor 20-11-nél Kostas Keramidas időt kért. Katerina Sotiriou egy remek villanással hozta közelebb a ceglédieket, a negyed hajrája azonban a riválisnak sikerült jobban. A játékrész végére 25-14-es előnyt építettek fel. A második szakasz elején egy gyors triplával 14 egységre ugrott a Szpartak Moszkva előnye. A félidőig már ebben a mederben haladt a küzdelem. Becsülettel küzdött a Cegléd, betalált távolról Katerina Sotiriou, Gorjanácz Ágnes és Bozóki Bettina is. A különbséget azonban nem sikerült csökkenteni, a félidőben 44-30 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyed elejét pontszegény játék jellemezte. Rendezte védekezését a CEKK és idővel a pontok is megérkeztek támadásban. Ennek eredményeként 46-30 után 8-2-es sorozattal 48-38-ra sikerült felzárkózni. Ekkor az oroszok időt kértek és visszaállították a 15 egységnyi előnyüket. A hullámzó szakaszban a negyed hajrája a Ceglédnek sikerült jobban. Mariona Ortiz már a 6. pontját szerezte ebben a 10 percben, amikor 53-46-nál ismét látótávolságba került a CEKK. Rosszul jött ugyan, hogy egy orosz dupla zárta a játékrészt, a Cegléd azonban lendületben maradt. A negyedik negyed elején kiegyenlítetté vált a játék. 58-48 után Bozóki Bettina hét pontjával, illetve Révész Luca és Tinara Moore büntetőivel 62-59-re felzárkózott a magyar csapat. Még öt perc volt hátra a találkozóból, de ez a sorozat nagyon sokat kivett a mieinkből. Az oroszok tudtak ismét lendületet venni. A mérkőzést 16-2-es sorozattal zárták és ezzel magabiztos 78-61-es sikert arattak.