15 pontos pécsi siker a BEAC otthonában

:

:

A PEAC-Pécs 69-54-es győzelmet aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában a hazai élvonal 12. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén.

Szabó Dóra triplája vezette fel az összecsapást és a BEAC 9-6-ig őrizte előnyét. A PEAC a 7 pontot szerző Wentzel Nóra vezetésével innen azonban 14-0-val fordított és ragadta magához a kezdeményezést. Hazai részről Mérész Beatrix duplája zárta az első negyedet, de 10 perc játék után 20-11-re vezettek a pécsiek. A második etapban kiegyenlítettebb mezőnyjáték mellett jellemzően 8-10 pont környékén stabilan őrizte előnyét a PEAC. A félidő hajrája a vendégeknek sikerült jobban, akik 29-22 után 10-2-es sorozattal 39-24-re léptek el.

A harmadik negyedben sem változott a játék képe. A BEAC 43-34-re visszajött, de ennél a 9 egységnél közelebb nem került. A folytatásban ismét elszakadtak 16 ponttal a pécsiek, akik a negyedik negyedre is igen magabiztosnak mondható 54-40-es állásról fordultak. A záró szakasz közepén 60-47-nél még akadt egy fellángolása a BEAC-nak, de Udodenko triplájával visszaállította a különbséget a PEAC és innen már nem engedte ki a kezéből a sikert. A végjátékban a 19 pontot is elérte a differencia és végül 69-54-es pécsi siker született.

ELTE-BEAC Újbuda – PEAC-Pécs 54-69 (11-20, 13-19, 16-15, 14-15)

ELTE-BEAC Újbuda: Mérész Beatrix 11, Szabó Dóra 10/6, Laklóth Anna 8/3.

PEAC-Pécs: Szabó Fanni 14/6, Hegedűs Janka 11/3, Taisiia Udodenko 11/3.