15 pontos vereséget szenvedett a PINKK az Astanától

:

:

Szombaton megkezdõdött a PINKK Pécsi 424 EWBL tornája az oroszországi Rosztov-na-Donu városában. Az elsõ találkozóján a PINKK 67-52-re alulmaradt az Astana Tigers gárdájával szemben.

Jól kezdte a mérkõzést a PINKK, három perc alatt 6-2-es elõnyt épített fel. Egészen az elsõ szakasz hajrájáig õrizte az 5-6 pontos vezetését a magyar csapat. A kazahok azonban az elsõ negyed végéig 17-15-re felzárkóztak és ezzel a lendülettel a második etapban fordítottak is. Az Astana 30-19-nél már 18-2-es futásban volt. A félidõben pedig 37-28-as állást regisztrálhattunk.

A félidei statisztikán nagy különbségek a fontos mutatókban nem mutatkoztak. Valamivel jobban szedte a lepattanókat a kazah gárda és kevesebb eladott labdájuk is volt. Elsõsorban a kihagyott lehetõségek okoztak fejfájást. A PINKK 36 mezõnykísérletébõl mindössze 12 lett sikeres. Eközben a rivális 50%-al célzott. A játék képe a folytatásra sem változott, a harmadik etapban a 16 pontot is elérte a differencia a felek között.

A pécsiek becsületttel mentek elõre és jó távoli dobásokkal a harmadik játékrész végére 49-39-re visszajöttek. A záró szakasz elsõ perceire is kitartott ez a jó forma. A végül 17 pontig jutó Zsilinszki Lilla triplája vezette fel ezt a periódust, amivel egészen 49-42-re felzárkózott a PINKK. A magyar csapat ennél közelebb nem került. A folytatásban 11-4-es sorozattal ismét ellépett az Astana és végül magabiztosan húzta be a gyõzelmet. A PINKK vasárnap a házigazda ellen folytatja.

Astana Tigers – PINKK Pécsi 424 67-52 (15-17, 22-11, 12-11, 18-13)