NKA Pécs/A - Vasas Akadémia/A 78-57 (23-13, 20-10, 16-20, 19-14)

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság "A" döntő 2024 - 3. helyért
Drenyovszki Dániel, Marton Péter, Novák Bence

NKA Pécs/A : Josepovits 23, Kecsmárik 17/6, Puskás, Kovács 9, Gerber 7/3. Csere: Mester, Kövecs, Ikládi 2, Riegl, Tálosi 6, Novreczky 4, Babovic 6,

Vasas Akadémia/A: Dévai 9/3, MAyr 17, Bori 11, Pácza 1, Kárpáthegyi 3. Csere: Ács-Sánta, Tóth 2, Galavits, Csercsa 11/3, Horváth 1, Marton 2, Karli.

Fotó: Jantner Zsolt / TARR KSC Szekszárd

A Nemzeti Leány Kadett Bajnokság bronzérmese 2024-ben az NKA Pécs. A szekszárdi nyolcas döntő bronzcsatáján a pécsiek 78-57-re múlták felül a Vasas Akadémiát.

Az első percekben fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok és 9-8-ig nem alakult ki nagy különbség. Ezt követően 7-0-val szakadtak el a pécsiek. Az első negyed hajrájában a 10 pontot is elérte a differencia. A játékrész végén 23-11-re ment az NKA. A  második negyed elején 23-16-ra még szépített a Vasas, de innen ismét pécsi fölény mutatkozott. 27-20 után egy 14-1-es futással lépett el a Pécs. A félidőben végül 41-23 állt az eredményjelzőn. A játék képét hűen tükrözi, hogy 26-ból 15-öt dobott be a Pécs és 32-ból 8-at a Vasas.

Ekkora különbségnél a harmadik negyed eleje mindig kérdés. Itt a Vasas két alkalommal is felzárkózott 14 pontra. 46-32 után után azonban 53-33-nál visszaállította a 20 pontos különbséget a Vasas. A folytatásban ismét szorosabb mederben haladt a küzdelem, de összességében 16-18 pont környékén menedzselte előnyét a Pécs. A záró szakasznak 59-43-ról vágtak neki a csapatok. Itt 62-51-nél 11 pontra szépített a Vasas. Ezt követően viszont ismét kinyílt az olló a két gárda között és a végére a 21 pontot is elérte a differencia.