17 pontos szekszárdi diadal Zalaegerszegen

:

:

Az Atomerõmû KSC Szekszárd 72-55-ös gyõzelmet aratott Zalaegerszegen a 17. forduló nyitó mérkõzésén.

A ZTE 8-2-vel kezdte a meccset, de az elsõ szakasz végére 14-13-ra fordított a Szekszárd. A második negyedet a KSC indította 13-0-val, amivel 27-13-ra módosult az állás. A félidõben 36-27-re vezetett Zeljko Djokic gárdája. A harmadik negyedben 14-16 pont között állt be a különbség a csapatok között. A Szekszárd még a sérült Maja Scekic hiányában is magabiztosan õrizte elõnyét. A ZTE elsõsorban támadásban sokat hibázott, 47 mezõnykísérletbõl mindössze 19 kísérlet volt sikeres a teljes meccset tekintve. Ilyen mutatóval nem lehet szorossá tenni egy találkozót. A negyedik negyedben 62-50-nél volt legközelebb egymáshoz a két csapat. A Szekszárd legeredményesebbje a 16 pontos Maja Erkic volt, míg a ZTE-nél Nagy Dóra zárt 17 ponttal.

ZTE NKK – Atomerõmû KSC Szekszárd 55-72 (13-14, 14-22, 13-18, 15-18)