18 pontos soproni győzelem

:

:

A Sopron Basket 81-63-ra múlta felül Ludovika FCSM Csata gárdáját felkészülési mérkőzésen.

A zárt kapuk mögött rendezett összecsapáson két triplával három perc játékot követően 6-5-nél a Csata járt előrébb. Innen azonban 7-0-val fordított a Sopron és az első szakasz végén már 20-15-ös előnnyel gazdálkodhatott. A második etapot Angyal Barbara hármasa vezette fel,  folytatásban viszont ritmust váltott a házigazda és 13-4-es sorozattal 33-22-es vezetést épített fel. Ez a 11 pontos különbség a félidőig megmaradt.

A 44-33-as nagyszünetben a statisztikai lapon azt láthattuk, hogy Jelena Brooks 10, Határ Bernadett 9 ponttal rendelkezik soproni oldalon. A hazaiak 18-11-re vezettek a lepattanókban. A Csatánál Lelik Réka 11 pontját kell kiemelni és azt, hogy csapatszinten mindössze hat eladott labda szerepelt a statisztikán a soproni tízzel szemben.

A harmadik negyedben jellemzően 9-10 pont környékén mozgott a differencia. A soproni klub biztosított élőképes közvetítést és ez is arról árulkodott, hogy jó ritmusú találkozót vívtak a felek. A harmadik negyed hajrájában 53-46 után egy újabb 9-1-es hazai széria érkezett. Ennek megfelelően a záró szakasznak 62-47-ről futottak neki a csapatok. Ebben a periódusban is 10 pont környékén billegett a differencia. Végül az utolsó négy percben alakult ki a végeredményben szereplő nagyobb különbség.

Sopron Basket – Ludovika-FCSM Csata 81-63 (20-15, 24-18, 18-14, 19-16)

Sopron Basket: Tina Krajisnik-Jovanovic 17, Jelena Brooks 15/3, Varga Alíz 12/6.

Ludovika-FCSM Csata: Keyona Hayes 12, Hegedűs Janka 12, Lelik Réka 12/6.

Fotó: Bazsik Mária / Ludovika-FCSM Csata