20 pontos PINKK siker Cegléden

:

:

Pénteken a PINKK ceglédi vendégjátékával megkezdõdött a MEL negyedik fordulója. A CEKK az elsõ félidõben szépen tartotta magát, de a harmadik negyedben 10 pont felett állandósult a differencia és végül a papírformát érvényesítve 75-55-re nyert a PINKK.

A Cegléd megerõsödve várta a találkozót, hiszen a szülés után 38 évesen visszatérõ Daliborka Vilipic is ott volt a keretben. Az egykoron Sopronban, majd Pécsett is megforduló szerb center szerezte az elsõ találatot, melyre Sinclair válaszolt. A pécsiek amerikai légiósa nagyon jól kezdett, alig telt el 3 perc és 7 pontnál járt. A Cegléd az idei elsõ két találkozóján az elsõ negyed közepére már nagy hátrányba került. 12-9-nél ezúttal még a hazaiak vezettek, de ezt követõen egy 11-3-as szériával fordított a PINKK.

A 23-17-es elsõ negyed után a második etap elején Vilipic megszerezte a 10. pontját is, amivel látótávolságba ért a CEKK. A játékrész felénél 29-29 állt az eredményjelzõn, majd egy 8-1-es szériával Mincikova, Õri és Sinclair pontjaival ismét 7 egységnyi, 37-30-as elõnyre tett szert a PINKK. A negyedet és a félidõt Vilipic foglalta keretbe, a 14. pontjával 37-34-re zárkóztak fel a hazaiak.

A döntõnek a harmadik szakasz elsõ 7 perce bizonyult, amikor egy 15-4-es pécsi sorozat végén 52-38-ra módosult az állás. Ebben a periódusban a játék minden elemében a fekete mezes vendégek voltak fölényben. A CEKK elkészült az erejével, így egyedül Skobel villanásaival tartotta a lépést a házigazda.

A lengyel légiós triplájával a negyedik negyed elején még 60-50 volt az állás. A következõ 7 percben azonban mindössze egy mezõnykosarat szerzett a Cegléd. Ez idõ alatt 75-52-re ellépett a PINKK. A találkozó a végül 19 pontig jutó Skobel triplájával zárult.

A PINKK spanyol szakvezetõje végig forgatta csapatát, 20 percnél többet egyetlen játékosa sem töltött a pályán. A legeredményesebbek a 14 pontos Ajdukovic és a 13 pontos Sinclair voltak.

Ceglédi EKK – PINKK Pécsi 424 55-75 (17-23, 17-14, 10-19, 11-19)