:
:
Szombaton egy mérkõzéssel megkezdõdött a hazai élvonal 10. fordulója. Az Atomerõmû KSC Szekszárd 79-59-es gyõzelmet aratott az MTK Budapest otthonában a Városmajorban.
A találkozó szoros elsõ negyeddel kezdõdött, ahol még 17-17-nél is egyenlõ volt az állás. A második szakasznak 20-19-rõl vágtak neki a csapatok. Ezt a periódust 14-2-vel kezdte a Szekszárd és lényegében ekkor ki is alakult az a különbség, ami meghatározta a találkozó menetét. A félidõben 43-30 állt az eredményjelzõn.
A harmadik negyed elsõ felében 53-33-nál növelte 20 egységre az elõnyét Zeljko Djokic együttese. A záró szakasznak 62-41-rõl vágtak neki a csapatok. Mindkét szakmai stáb igyekezett minél több játékosának minõségi perceket adni. Összességében a 79-59-es eredménnyel végzõdõ találkozón mindkét együttes találhat kapaszkodót. A Szekszárd minden gond nélkül hozta a szempontjából kötelezõ gyõzelmet, míg az MTK a tabella elsõ feléhez tartozó csapatok elleni meccseket tekintve talán most tartotta a legjobban magát.
Eredmény
MTK-Budapest – Atomerõmû KSC Szekszárd 59-79 (19–20, 11–23, 11–19, 18–17)
Statisztika
(null)
(null)


