201 pont a Fenerbahce találkozóján

:

:

Eseménydúsan telt az EuroLiga második fordulójának szerdai játéknapja. Összesen kilenc mérkõzést bonyolítottak le, melyek közül a Sopron gyõzelmérõl és a Pécs krakkói vereségérõl már beszámoltunk. Most nézzük a nemzetközi mezõnyt. Összefoglaló szerdáról.

Az A-csoportban a pécsiek krakkói összecsapása mellett a másik két mérkõzést is lebonyolították. A Kassa a hétvégén bajnoki rangadót bukó Mondeville gárdáját látta vendégül. A mérkõzés igen simán alakult, egy 10-2-es futással a hazai alakulat hamar magához ragadta a kezdeményezést, melyet az elsõ szakasz végéig ki sem engedtek a kezükbõl. A 17 – 13-ról induló második felvonásban volt a franciáknak egy fellángolása, amikor 19 – 26-ra léptek el. Ekkor azonban Dupree, Jalcova és Zirkova kezébe vette a mérkõzést és a szünetben már újra 10 ponttal, 38-28-ra a szlovák bajnok vezetett. A harmadik negyedben állandósult a 10 pont feletti különbség, majd a negyedik szakaszban elfáradtak és összeomlottak a gallok. A vége 76-57 lett. A gyõztes csapatból Candice Dupree (21 pont, 10 lepattanó), Charde Houston (19 pont) és Zuzana Zirkova (11 pont) remekelt. Érdemes lesz figyelni erre a Kassára…

A hatos harmadik mérkõzése, a Taranto rigai vendégjátéka igen érdekesen alakult. Egy negyed után 9-12-re vezettek az olaszok, majd a szünetben 32 – 38-ra. A harmadik etapot viszont a lettek uralták és egészen 44-48-ig felzárkóztak a játékrész végére. A negyedik felvonásban azonban a hazaiak csak 5 pontig jutottak, miközben az itáliaiak 24-ig. Végül fölényes, 49-72-es tarantói gyõzelem született. Az olaszoktól a dupla duplát elérõ (16 pont, 10 lepattanó) Brooke Smith remekelt, míg a letteknél a 18 egységig jutó Shavonte Zellous emelkedett ki.

Wisla Can-Pack – Pécs 2010 70 : 68 (22:17) (15:25) (17:13) (16:13)
TTT Riga – Cras Basket Taranto 49 : 72 (9:12) (23:26) (12:10) (5:24)
Good Angels Kassa – Mondeville 76 : 57 (17:13) (21:15) (15:14) (23:15)

A B-csoportban a Sopron-Rivas Ecopolis találkozó mellett a Fenerebahce mérte össze erejét a Gospic együttesével. Ha lenne olyan díj az EuroLigában, hogy a legtöbbet fejlõdött csapat, akkor azt biztosan a horvátok kapnák. Egy esztendõvel ezelõtt a sorozat lesajnált hölgykoszorúja voltak, most pedig 92 pontot dobtak Isztambulban, igaz 109-et kaptak. Már az elsõ negyedben ellépett 34-23-ra Rátgéber László alakulata. A második negyedben egy ponton 51-31 is állt az eredményjelzõn, de innen a nagyszünetre 55-43-ra jött fel a Gospic. A harmadik szakaszban már 10 ponton belülre érkeztek a horvátok, de egy kisebb ritmusváltással a negyedik etap elején újra 12 pont tátongott a gárdák között. A negyedik negyedben már nem forgott veszélyben a hazai gyõzelem. A vége 109-92 lett.

A mérkõzésen Diana Taurasi bizonyult a legeredményesebbnek 34 pontjával, arról nem is beszélve, hogy kiosztott 7 gólpasszt is. A világ legjobbja mellett Yilmaz (22 pont) és Penny Taylor (15 pont) remekelt. Vajda Anna 19 percet kapott, ez idõ alatt 7 pont került a neve mellé. A horvátoktól Maurita Reid termelte a legtöbb pontot, de az egész Gospic dicséretet érdemel, mivel felvállalták a dobópárbajt és nem is vallottak szégyent ebben a mûfajban.

Fenerbahce – Gospic Croatia 109 : 92 (34:23) (21:20) (23:23) (31:26)
MKB-Euroleasing Sopron – Rivas Ecopolis 82 : 52 (27:9) (15:13) (15:12) (25:18)

A C-csoportban szintén a teljes fordulóra sor került szerdán. Az eddig keveset mutató Tarbes hazai pályán fogadta a Prágát. A találkozón a csehek kezdtek jobban, de a szünetre már egyenlítettek a franciák. A negyedik negyedig fej-fej mellett haladtak az együttesek, majd 6 perccel a rendes játékidõ vége elõtt 6 ponttal ellépett a Tarbes. A végjátékban ugyan még egyenlített a Prága, de fordítani már nem tudtak. A vége 81-77 lett. A gyõztes csapatból a 22 pontig jutó Jelena Dubljevic emelkedett ki, míg a prágaiaktól DeLisha Milton-Jones (18 pont, 7 lepattanó) parádézott.

A címvédõ Szpartak Moszkva a Galatasarayt fogadta. A találkozó papíron rangadónak indult, de miután egy félidõ, azaz 20 perc alatt 13 (!) pontot dobtak a törökök, nem nagyon volt mirõl beszélni. Végül 66-40 arányban diadalmaskodott az orosz sztárcsapat. A mérkõzésen Epiphanny Prince bizonyult a legjobbnak.

A hatos záró mérkõzésén a Salamanca fogadta a múlt héten a Szpartak Moszkvát legyõzõ litván VICI Aistes-t. A lelkes spanyol közönség ezúttal nem láthatott nagy rangadót. A 22-14-es elsõ negyeddel el is dõlt a csata. A mérkõzésen már a harmadik negyedben kialakult a 20 pontos differencia, a vége 75-55 lett. A spanyol együttesben a 19 pontos Alba Torrens emelkedett ki.

Salamanca – VICI 75 : 55 (22:14) (20:14) (19:15) (14:12)
Tarbes Gespe Bigorre – USK Prague 81 : 77 (17:23) (23:15) (22:22) (19:17)
Szpartak Moszka Region – Galatasaray 66 : 40 (15:4) (20:9) (19:16) (12:11)

A D-csoportban két mérkõzés jutott szerdára. Elõször a Brno fogadta az Orenburgot. A VB-re felújított csarnokba kilátogató 800 nézõ vérbeli nemzetközi rangadót láthatott. Az elsõ félidõben fej-fej mellett haladtak a felek, a nagyszünetben 32-29-re vezetett a cseh kirakatcsapat. A harmadik szakaszban már 9 ponttal is elléptek a házigazdák, amikor észbe kaptak az oroszok és egy ritmusváltással a negyed végére fordítottak. A 44-48-rõl induló negyedik etapban magabiztosan õrizte elõnyét az Orenburg. Az utolsó 5 percbe 52-57-es vezetéssel fordultak a vendégek. Ekkor azonban Tina Charles elvesztette a fejét és ezzel csapata mérkõzését is.

Az amerikai center szabálytalankodott Szkerovics ellen, majd annyira felháborodott az ítéleten, hogy a nagy hisztiben még az egyik játékvezetõt is ellökte. A Brno ekkor négy büntetõt dobhatott, melybõl mindegyik sikeres volt. A közjátéknak köszönhetõen 56-57-re zárkózott a cseh alakulat. Az Orenburg ezek után már elvesztette a fonalat és a végjátékban pontosabban összpontosító hazaiak 62-61-re behúzták a gyõzelmet. A gyõztes csapatból a 15 pontos Cheryl Ford emelkedett ki, míg az oroszoknál Liudmila Sapova (20 pont) remekelt.

A hatos másik találkozóján az olasz Schio végig vezetett Lengyelországban, a Gorzow otthonában. A negyedik negyedben már 6 pont volt a vendégek elõnye. A Gorzow ugyan felzárkózott, de fordítani már nem tudtak. A vége 70-64 lett.

KSSSE AZS PWSZ Gorzow – Famila Schio 70 : 74 (21:15) (20:25) (14:21) (15:13)
Frisco Sika Brno – Nagyezsda Orenburg 62 : 61 (17:19) (15:10) (12:19) (18:13)