21 pontos gyõzelem és gyõri továbbjutás

:

:

Már a nagyszünetre eldõlt a továbbjutás sorsa a Gyõr és a Waver összecsapásán. Tapodi Péter együttese esélyt sem adott ellenfelének és két negyednyi játék után 17 ponttal vezetett. A mérkõzést végül 77-56 arányban húzta be a magyar együttes és ezzel 143 – 115-ös összesítéssel jutott a 16 közé az Európa Kupában.

Vida Anna és Abi Olajuwon nélkül várta a Waver elleni visszavágót a Gyõr. Bár a két hiányzó igen kedvezõtlen elõjelnek számított, a 7 pontos belgiumi siker után ilyen felállásban is a magyar csapat mellett szóltak az esélyek. A papírforma pedig nem is borult. Már 8 perc játék után 21-11-re, 10 ponttal vezetett a Gyõr. A második szakaszban pedig már nem 10, hanem 20 pont környékén mozgott a differencia. A nagyszünetben 40-23 állt az eredményjelzõn, amely gyakorlatilag a párharc lezárását jelentette.

A második félidõben sem a továbbjutó, sem a gyõztes kiléte nem volt kérdéses. A Gyõr a hiányzók ellenére összeszedett, jó játékkal õrizte elõnyét a kicsit hitehagyott ellenféllel szemben. A harmadik negyed végén 20 pont volt a különbség, mely a lefújás pillanatára sem csökkent.Végül 77-56-ra nyert Tapodi Péter együttese.

A Gyõr legjobbja a két légiós, a 18 pontig és 15 lepattanóig jutó Ieva Kublina és a 17 pontos Essence Carson voltak.

SEAT LAMI-VÉD GYÕR–SINT KATELIJNE-WAVER 77–56 (22–15, 18–8, 24–21, 13–12)