22 pontos ceglédi vereség a Lyon-tól

:

:

Az Európa Kupa 5. fordulójában a VBW CEKK Cegléd hazai pályán 95-73-as vereséget szenvedett a francia Lyon-tól. Az I-csoport találkozóján a ceglédiek jól küzdöttek, de reálisan ekkora különbség van a két csapat között.

Õsszel az egyik legjobb idegenbeli meccsét éppen Lyonban vívta a Cegléd. Az elsõ 15 percben ezúttal is sikerült a lépést tartani a jó szerkezetû és rutinos játékosokat felvonultató francia élcsapattal. Az elsõ szakasz hajrájában ugyan egy 8-0-s futással lépéselõnybe kerültek a vendégek, de a 28-20-ról induló második negyedben sikerült felzárkózni. 30-27-nél még támadhatott az egyenlítésért a CEKK. A Lyon ezt követõen váltott ritmust és egy 12-3-as sorozattal szakította le a ceglédieket. A félidõben már 51-38 állt az eredményjelzõn.

A hátrány ellenére bõven lehetett kapaszkodót találni a játékban. A közel 50%-os mezõnymutató, az öt tripla, illetve Ketia Swanier és Jovana Popovic 10-10 pontja is ide tartozik. A lepattanók terén nagy különbség mutatkozott és figyelmeztetõ volt a vendégek 7 pontja gyorsindításból. Ezek a különbségek erõsödtek fel a harmadik negyedben, mely végül a döntést is elhozta. A Lyon 12-5-ös sorozattal indított és ezzel 20 egységre növelte elõnyét. A záró szakasznak 76-53-ról futottak neki a csapatok. Ekkor már kiegyenlítettebb mederben haladt a küzdelem és 20-19-re ezt a 10 percet meg is nyerte a CEKK.

VBW CEKK Cegléd – Lyon ASVEL 73-95 (20-28, 18-23, 15-25, 20-19)