24 pontos ceglédi vereség az Olympiacos-tól

:

:

Az erőviszonyoknak megfelelően a VBW CEKK Cegléd 78-54-re alulmaradt a görög Olympiacos gárdájával szemben a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének záró fordulójában. A CEKK 2 győzelemmel és 4 vereséggel zárta idei nemzetközi szereplését.

A tavaly még az Euroligában is eredményesen helytálló görög bajnok Olympiacos látogatott Ceglédre. Kifejezetten jól indult a mérkőzés. A szoros első percek után az első negyed hajrájára 17-11-es előnyre tett szert a Cegléd. 10 perc játékot követően pedig 19-17-re vezettek a mieink. A második szakaszt 7-0-val kezdték a görögök, de 24-24-nél Renata Brezinova triplája után még sikerült egyenlíteni. A döntő futás ezt követően érkezett el. A félidőig 40-31-re léptek el a vendégek.

Minden elismerést megérdemel a CEKK, mert a harmadik negyedben komoly erőket mozgósítva 10 pont környékén igyekezett megkapaszkodni. 44-35 után egy 12-4-es sorozattal szakadt el az Olympiacos, de a játékrész végéig 59-47-re sikerült visszajönni. Ha ekkor rápillantottunk a statisztikára, akkor azt láthattuk, hogy közel 50%-al (19/40) dobott a Cegléd. A 16 pontos Kristina Higgins-től érkezett extra egyéni teljesítmény, ugyanakkor a 22 eladott labda soknak tűnt. A két csapat őszi meccséhez hasonlóan a záró szakaszban kiütközött a fizikális különbség. Gyorsan nőtt a görög bajnok előnye, mely végül 19-7-re nyerte ezt a periódust és ezzel 78-54-es sikert aratott.

VBW CEKK Cegléd – Olympiacos 54-78 (19-17, 12-23, 16-19, 7-19)

VBW CEKK Cegléd:  Kristina Higgins 16, Renata Brezinova 10/6, Ketia Swanier 10/6.

Olympiacos: Anna Niki Stamolamprou 13/9, Anna Jurcenková 13, Jessica Thomas 12/9.