29. alkalommal került megrendezésre a zalakarosi Leány Utánpótlás Torna

:

:

Kanizsa Diákkosárlabda Klub és a Kanizsai Vadmacskák SE szervezésében ebben az évben 29. alkalommal került megrendezésre a Leány Utánpótlás Kosárlabda Torna – tájékoztatták lapunkat a szervezők.

Hat napon át pattogott a labda általános iskola tornatermében.

Négy korosztályban – U 18 Junior, U16 Kadet, U14 Serdülő és U12 gyermek  – rekord létszámú 26 csapat jelentkezését fogadták el a szervezők.

Csapatok az ország minden részéből – DVTK Miskolc, Szeged KE, KSC Szekszárd, PVSK NA Pécs, Széchenyi KA Győr, Vasas KA, Csata DSE, Kiss Lenke KS, Ricsilla Zalaegerszeg – érkeztek kiemelkedő utánpótlás korosztályos műhelyekből.

Torna megmérettetési lehetőséget teremtett szakemberek számára a 2021-2022. évad megkezdése előtt.

U18 Junior korosztályban öt, U16 Kadet korosztályban nyolc, U14 serdülő korosztályban nyolc, U12 gyermek korosztályban pedig öt csapat mérkőzött.

U18 Junior korosztályban döntőt Miskolc csapata nyerte Kanizsai Vadmacskák ellen.

U16 Kadet korosztályban Csata DSE szerezte meg az első helyet PVSK NKA előtt.

U14 Serdülő korosztály győztese Szeged KE csapata, megelőzve a Csata DSE I. csapatát.

U12 Gyermek korosztályban a tornát Csata DSE nyerte Vasas AK végzett a második helyen.

Győztes csapatok kupa díjazásban részesültek.

Minden csapatból a legjobb teljesítményt nyújtó játékos különdíjban részesült, amit

Zalakaros város alpolgármester Czimondor Nándor adott át a kitüntetett játékosok részére.