30 pontos elõnyt leadott, de végül nyert a Washington Mystics

:

:

Szerdáról csütörtökre virradóra két mérkõzést rendeztek a WNBA-ben. Következzen a rövid összefoglalónk.

A Washington Mystics 95-91-re gyõzte le a Connecticut Sun gárdáját. Elképesztõ mérkõzés volt, melyen a Mystics kiemelkedõ dobóformával kezdett. Az elsõ negyed végén 31-15-re vezettek, a második etapban pedig 57-27-nél már a 30 pontot elérte a differencia. Ez megmaradt a félidõig, de 65-35 után nagyot fordult a játék képe. A harmadik etapot a Sun 30-8-ra megnyerte, majd a negyedik szakaszban 7 perccel a mérkõzés vége elõtt 77-76-nál a vezetést is átvették. Úgy nézett ki, hogy innentõl már a Mystics számára nincs visszaút, teljesen kicsúszott a meccs a kezükbõl. Ekkor azonban jött a végül 36 pontig jutó Elena Delle Donne, aki csapata következõ 10 pontját szerezte. A Mystics 86-83-nál visszavette a vezetést és szoros végjátékban behúzták a gyõzelmet.

A Las Vegas Aces 78-63 arányban múlta felül a New York Liberty-t. Bár egy nappal korábban hosszabbításos meccset vívott az Aces Indianapolisban, de ez egyáltalán nem érzõdött a játékukon. Az elsõ 20 percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidõben 37-33-ra vezetett a Las Vegas. A harmadik negyedet 9-2-vel indították és így 46-35-nél átlépte a 10 pontot a differencia. Az Aces innentõl stabilan õrizte az elõnyét. Az utolsó 10 percnek 56-45-rõl vágtak neki a felek. Itt már nem volt kérdés a gyõztes kiléte, ráadásul hat perccel a mérkõzés vége elõtt Shavonte Zellous két technikaival kiállítatta magát. Ekkor már 18 egységgel járt elõrébb az Aces. A magabiztos sikerük alkalmával Dearica Hamby 17, míg Kayla McBride 16 egységig jutott.

Connecticut Sun – Washington Mystics 91-95 (15-31, 22-34, 30-8, 24-22)
New York Liberty – Las Vegas Aces 63-78 (21-23, 12-14, 12-19, 18-22)