30 pontos győzelmet aratott a DVTK Rózsahegyen

MBK Ružomberok - DVTK 51-81 (18-20, 15-19, 16-26, 2-16)

Donovalová, Uhrin, Izák

MBK Ružomberok: Stasová 9, Turudic 18/3, Buknová 10, Bura 14, Havranová. Csere: Uramová, Oravcová, Skvareková, Kubanová,

DVTK: Medgyessy 4, Kányási 14/9, Jovanović 4, Kiss 6, Green 24. Csere: Bogicevic 14/6, Aho, Bacsó, Tóth 6, Vég-Dudás, Bernáth 9/3.

Fotó: Rudo Maškurica / MBK Ruzomberok

Szerdán este az MBK Ruzomberok otthonában a DVTK 81-51-es győzelmet aratott felkészülési mérkőzésen.

A két csapat múlt héten Miskolcon a 4. Szaniszló Sándor Emléktornán már összecsapott. Akkor a DVTK Medgyessy Dóra és Cheridene Green nélkül 69-51-es győzelmet aratott. Ezúttal a 3×3-as Európa-bajnokságon szereplő játékosok is Földi Attila rendelkezésére álltak. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. 10 perc után 20-18-ra vezetett a DVTK.

A második szakasz első felében sem alakult ki nagy különbség. A félidőhöz közelítve tudta növelni előnyét a DVTK. A nagyszünetben 39-33-as állást regisztrálhattunk. A rendkívül ponterős harmadik negyedben már egyértelműen a magyar csapat fölénye alakult ki. Annak ellenére, hogy a 27. percben Aho Nina kipontozódott, a játékrész végére stabilan 10 egység fölé ugrott a differencia.

A 66-49-ről induló záró szakaszban tovább nőtt a különbség. Milica Jovanovic is kipontozódott., de ez sem zökkentette ki a DVTK-t. Mindössze két pontot engedélyezett riválisának a miskolci gárda. Ezt a szakaszt 16-2-re nyerte a DVTK, így végül 81-51-es sikert aratott. A legeredményesebb a 24 pontos Cheridene Green lett, míg Snezena Bogicevic és Kányási Veronika 14-14 ponttal zárt.