30 ponttal verte a Kassa a PINKK-et

:

:

Csütörtökön a Közép-Európai Liga 12. fordulójából elõrehozott mérkõzésen a PINKK 83-53-as vereséget szenvedett Kassán. A szlovák együttes már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést és végig uralta az összecsapást.

A pécsiek a rózsahegyi Európa Kupa mérkõzés másnapján léptek pályára Kassán. A találkozó elején Krivacevic és Abdi pontjaira még Iványi Dalma reagált egy triplával, de ezt követõen fokozatosan elszakadt a hazai gárda. Egy 7-0-s szériával már 11-3-ra vezettek. A PINKK kosárcsendjét Mincikova törte meg, de erre egy újabb 8-0-s sorozat érkezett. 19-5-nél már 14 pont volt a differencia. Az elsõ 10 perc végén 23-10 állt az eredményjelzõn. A 23 pontból 13-at Krivacevic Tijana szerzett.

A második negyed elején közel 4 percig 1-1 mezõnykosár esett mindkét oldalon. Nagyon beragadtak a csapatok, amit Maros Kovacik elégelt meg és 27-25-nél idõt kért. A pécsiek Iványi második triplája után még 31-20-ra felzárkóztak, de ennél közelebb már nem kerültek. A fordulatot a második 10 perc hajrája hozta meg, ahol egy 13-5-ös szériával 44-25-ös elõnyt alakított ki a Kassa. A félidõ Adamecz duplájával zárult és így 44-27-re vezetett a Kassa. A második szakaszban Krivacevic visszafogottabb volt, mint az elsõben és mindössze 4 pontot szerzett. A pécsieknél Gyõri Dóra állt 7 ponttal.

A harmadik negyed elején Kupcikova triplája után lépte át a lélektani 20 pontot a különbség. Ebben a periódusban már nem volt egy súlycsoportban a két gárda. A pécsiek sok labdát adtak el, a lefújás pillanatában 24-nél álltak meg, miközben a szlovák csapat 35-22-re nyerte a lepattanókért folytatott csatát. A harmadik negyed végén 64-40-re ment a Kassa. A záró szakaszban már csak a különbség volt kérdéses. Végül kereken 30 pontos hazai gyõzelem született. A pécsieknél Mincikova 14, Gyõri és Sinclair 11-11 egységig jutott.

Good Angels Kosice – PINKK Pécsi 424 83-53 (23-10, 21-17, 20-13, 19-13)