36 pontos PINKK siker Szekszárdon

:

:

A három negyeden át mindössze egy dobást hibázó és végül 28 pontig Azania Stewart vezetésével a PINKK-Pécsi 424 magabiztos 91-55-ös gyõzelmet aratott Szekszárdon. A pécsiek a viszonylag szoros elsõ negyed után a félidõre 12 pontos elõnyre tettek szert, melyhez a harmadik etapban még 20 pontot tettek hozzá. A PINKK végig nagy iramot diktálva kézben tartotta az irányítást.

A címvédõ PINKK-Pécsi 424 a KSC Szekszárd vendége volt a bajnokság harmadik fordulójában. A pécsiek két gyõzelemmel kezdtek, míg a Szekszárd hazai pályán kikapott a Gyõrtõl, ellenben a DVTK otthonában 27 percen át tartották a lépést. A PINKK kezdett jobban, Key és Stewart vezetésével 6-0-ra elléptek a pécsiek. A visszatérõ Õri Györgyi találatai után már 18-10-es elõnyben volt a PINKK, de az elsõ szakasz végén Tamis triplájával 21-18-ra felkapaszkodott a Szekszárd.

A második negyedben sokáig szépen tartotta magát a KSC, mindössze 5-7 pont környékén állandósult a differencia. A félidõ hajrájában villant Azania Stewart, aki az elsõ 20 percben egymaga 20 pontot szerzett. Betalált távolról Key is és a pécsiek elõnye átlépte a 10 pontot. A 46-34-rõl induló harmadik negyed hozta a nagy fordulatot a mérkõzésen. Stewart megállíthatatlannak bizonyult és négy perc alatt 20 egységre ugrott a differencia. A játékrész végén pedig átlépte a 30 pontot a baranyai elõny.

A záró szakaszban csak a különbség volt a kérdéses. A PINKK az idei harmadik bajnokiján jutott 90 pont fölé. A bajnoki címvédõnél Stewart 28, Ruják 12, Putnina 10 pontot ért el.

Atomerõmû KSC Szekszárd – PINKK-Pécsi 424 55–91 (18–21, 16–25, 6–26, 15–19)