40 pontos gyõri siker Zalaegerszegen

:

:

Magabiztos 81-41-es gyõzelmet aratott a Gyõr Zalaegerszegen a Magyar bajnokság egyetlen vasárnapi találkozóján.

Vasárnap került sor a Magyar bajnokság második körének egyik rangadójára, melyen a Gyõr látogatott Zalaegerszegre. A zalaiak három hét után játszottak ismét tétmeccset, míg a gyõriek már játékban voltak. A 2014-es évet az MTK ellen kezdték immár az új vezetõedzõ Bencze Tamás irányításával.

Az Euroliga alapszakaszának szerdai folytatására is készülõ gyõri csapat nagyon jól kezdett és 5 perc után már 9-1-re vezetett. A ZTE Fuisz triplája után még 11-7-re felzárkózott, de az volt a legszorosabb mérkõzésállás. A Gyõr elõnye 18-7-nél lépte át a 10 pontot, miközben Török Szilvia kidõlt a hazai csapatból. A zalaiak rutinos irányítója hatalmas fájdalmak közepette kapott a lábához. Az elsõ negyed végén 21-9 állt az eredményjelzõn.

A második etapban a Gyõr elõnye 31-11-nél már elérte a 20 pontot és a folytatásban ez állandósult a két gárda között. A félidõ Czirják triplájával zárult és ekkor már 42-19-re ment Bencze Tamás együttese. A harmadik negyedben Ivanovic triplái és Tinkle villanásai végleg megtörték a ZTE gárdáját. A Gyõr legnagyobb elõnye 44 pont volt. A 64-23-ról induló záró szakaszban kozmetikázott az eredményen a házigazda.

A gyõrieknél Ivanovic 19, Tinkle 18 pontig jutott. A ZTE legeredményesebbje a 11 pontos Fritz volt.

ZTE NKK-Hat Agro-UNI Gyõr 41-81 (9-21, 10-21, 4-22, 18-17)