40 ponttal nyert a Csata

:

:

A hazai élvonal 13. fordulójában az NKE-FCSM Csata 98-58-ra legyőzte a PINKK Pécsi 424 gárdáját.

Villámrajtot vett a Csata és hat perc alatt 14-2-re lépett el, ezzel megalapozva a sikert. Az első szakasz végén 23-11-re vezetett Tursics Krisztián együttese. A második etapot egy 12-5-ös szériával indították Lelik Rékáék, amivel 35-16-ra szakadtak el. A félidő hajrájában pedig a 20 egységet is átlépte a differencia. A nagyszünetben 49-23 állt az eredményjelzőn. Lelik Réka 17, Megan Gustafson 15 egységnél járt a hazaiaknál. A PINKK-nél Shenita Landry 6 pontját kell kiemelni.

Fotó: NKE-FCSM Csata

A harmadik etap első felében pontszegényebb mederben zajlott a küzdelem, majd 54-29 után rákapcsolat a Csata és 73-37-es vezetést épített fel. A záró szakasz elején Lelik Réka öt pontjával 78-37-nél már 40 pont felett alakult a hazaiak előnye. Nagyjából itt állandósult a különbség a felek között. Kifejezetten szép megmozdulásokkal és egy pontgazdag – 25-21-es – negyeddel zárult az egyoldalú találkozó. A 10. sikerét ünnepelhette az NKE-FCSM Csata, mely így őrzi második helyét a tabellán.

NKE-FCSM Csata – PINKK-Pécsi 424 98-58 (23-11, 26-12, 24-14, 25-21)