74-74-es döntetlen a francia EK-negyeddöntő első meccsén

:

:

Megkezdődött a Carolo Basket és a Basket Landes Európa Kupa negyeddöntő párharca. Az első mérkőzés Charleville-Mézères városában 74-74-es döntetlent hozott.

Komoly egyeztetések előzték meg a napokban a találkozót, de végül kedden este 1000 néző előtt feldobhatták a labdát. A Landes kezdett jobban és 4-4 után már az első szakaszban állva hagyták riválisukat. 10 perc után 28-14-re mentek. A Carolo rendezte sorait és hazai pályán a rossz rajt ellenére nem engedte el a meccset. A félidőre 39-31-re visszajöttek, majd a harmadik negyed végére 58-57-re megközelítették riválisukat.

A záró szakaszban nem alakult ki nagy különbség a felek között. A hajrában 72-67-re ellépett a Landes, de végül az utolsó perchez érkezve az olaszok klasszisa Giorgia Sottana 74-74-re módosította az állást. A folytatásban már egyik fél sem talált be, így pénteken Mont-de-Marsan városában döntetlenről folytatódik a csata. A Carolo Basket csapatában Sara Chevaugeon szerzett 14 pontot. A Basket Landes alakulatában Romana Hejdova zárt 16 egységgel.

Carolo Basket – Basket Landes 74-74 (14-28, 17-11, 26-19, 17-16)