A Szeged nyerte a kadettek “B” döntőjét

:

:

Fotó: Szegedi KE Facebook

Vasárnap rendezték a Nemzeti Leány Kadett Bajnokság “B” döntőjének helyosztóit Baján. Az országos 9-16. pozíciók sorsáról döntöttek.

A torna döntőjében, mely az országos 9. helyért zajlott, a Szegedi KE 75-61-re legyőzte a PVSK NKA csapatát. Drahos Leila 30 ponttal és 7 lepattanóval vezette győzelemre a csapatát. Rácz Zsófia 16 pontot és 11 lepattanót ért el. Pécsi oldalon Mayer Dorina zárt 19 ponttal.

A 11. helyért kiírt találkozón a Soproni Darazsak Sportakadémia “B” csapata 81-62-re verte az Atomerőmű KSC Szekszárdot. Salamon Réka 23 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát. A szekszárdiaknál a mérkőzés elején Szücs Gréta megsérült. A 19 pontos Balla Petra lett a legeredményesebb.

A 13. helyért a Bajai NKK 83-64-re  múlta felül a Zalaegerszegi KTE gárdáját. Tamás Alíz 25 pontot ért el. A ZTE legeredményesebbje a 18 egységig jutó Óházy Julianna volt. A 15. helyért Szolnoki Sportcentrum együttese 72-66 arányban bizonyult jobbnak az Óbudai Kaszásoknál. Szoboszlai Laura 23 ponttal zárt a győztes gárdában. Az Óbudai Kaszásoknál Babay-Bognár Kinga jutott 32 egységig.

9. helyért
PVSK NKA/A – Szegedi KE/A 61-75 (14-15, 15-22, 17-20, 15-18)

11. helyért
Darazsak Sportakadémia/B – Atomerőmű-KSC Szekszárd 81-62 (17-16, 22-14, 20-13, 22-19)