A 10. helyen zárt a magyar válogatott az Universiadén

:

:

A magyar válogatott 61-54-re alulmaradt Portugáliával szemben az Universiade helyosztóján, így végül a 10. helyet szerezte meg. Válogatottunk három gyõzelemmel és három vereséggel zárta a tornát. Gratulálunk az egész héten mutatott teljesítményhez!

Ahogy azt a beharangozónkban is kiemeltük, egy kifejezetten értékes 9. helyért küzdöttek a csapatok. Portugál triplával indult a helyosztó, de erre Kaposi Pálma két találattal válaszolt. A folytatásban Szücs Réka és Barnai Judit is feliratkozott a pontszerzõk listájára. A magyar válogatott 12-7-nél kisebb lépéselõnybe került. Ezt követõen egy pontra felzárkózott a portugál csapat, de Karlócai Julianna triplája és Szabó Fanni utolsó másodpercekben elért duplája 20-17-es elõnyt eredményezett az elsõ 10 perc végére.

A magyar válogatott 12 mezõnykísérletébõl az elsõ negyedben 8 sikeresnek bizonyult. A lepattanókban 11-2-re vezettünk, egyedül a 7 eladott labda tûnt egy kicsit soknak. A második etap elején Szabó és Raus Vivien triplájával 28-21-re lépett el a magyar csapat. A félidõ hajrájában Barnai és Szabó révén nõtt a pontjaink száma. A legnagyobb különbséget 32-23-nál jegyezhettük fel, de végül az utolsó percben 32-28-ra felzárkózott riválisunk. A lepattanókban kiegyenlítõdött a mérkõzés és a félidõ hajrájára megfordultak a dobások. Ezúttal a portugáloknak esett be egy-egy extra és nálunk maradt ki egy-egy ziccer.

A harmadik negyed elején Barnai két büntetõjével 34-28-ra módosult az állás, majd egy 8-0-s sorozattal fordított Portugália. Miháczi Diána és Barnai egy-egy büntetõjével még egyenlítettünk, de végül az utolsó 10 percnek 41-36-ról futottak neki a csapatok. Ezt a periódust 13-4-re nyerte Portugália és ahogy az az elõzõekbõl is kiderül, ebben a 10 percben mezõnykosarat nem szerzett válogatottunk.

A negyedik negyed elején gyorsan megszakadt ez a sorozat. Szücs talált be, majd Raus és Barnai révén többször is egy pontra felzárkózott a magyar csapat. Volt labdájuk a fordításhoz a mieinknek, de ezzel nem sikerült élni. Végül 45-44 után egy 8-0-s portugál széria bizonyult döntõnek. Az utolsó 4 és fél percbe 53-44-rõl érkeztek a csapatok. Ekkor Szabó büntetõje és Raus négy pontja még nyílttá tette a csatát, 3 egységnél közelebb azonban nem kerültek a mieink. A végjátékban Barnai a 17. pontját is megszerezte. Végül 61-54-es vereséget szenvedett válogatottunk, mely így a 10. helyen zárt az Universiadén.

Magyarország – Portugália 54-61 (20-17, 12-11, 4-13, 18-20)