Nagyvilág

A 2016-os olimpiai döntőt is visszanézhetjük

:

:

Az Olympic Channel YouTube csatornáján a riói olimpia női kosárlabda tornájának döntőjét nézhetjük vissza vasárnap délután.

USA és Spanyolország emlékezetes versenyfutásának második felvonása volt a 2016-os olimpiai döntő. Az elsőt, a 2014-es világbajnoki finálét szombaton idéztük fel. A szemszerű eredményben a négy évvel ezelőtti mérkőzés sokkal nagyobb különbséget hozott, 101-72-re nyertek az amerikaiak. A spanyolok kiválóan tartották magukat az első negyedben, de a félidőre 17 pontra nőtt a differencia.

Ahogy azt megszokhattuk, a harmadik negyedet nyomta meg a legjobban USA. Ezt a szakaszt 32-17-re nyerték és onnantól nem lehetett kérdés az aranyérmes kiléte. Lindsay Whalen és Diana Taurasi 17-17, Maya Moore 14 egységig jutott. A spanyoloknál Alba Torrens zárt 18 ponttal.