A bajnokavatás elnapolva Olaszországban

:

:

Szerdán este újabb felvonásához érkezett az egyik fél harmadik sikeréig tartó bajnoki döntõ párharc Olaszországban. A Famila Schio otthonában hazai gyõzelmet hozó elsõ két meccs után Ragusában folytatták a küzdelmet a csapatok. A Ragusa nagy csatában 76-59-re hozta a harmadik találkozót és ezzel 2-1-re szépített a döntõben. Folytatás csütörtökön ismét a Passalacqua Ragusa csarnokában.

A Famila Schio a bajnoki címért, a Passalacqua Ragusa az életben maradásért lépett pályára. Az elsõ negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Egyik oldalra sem alakult ki nagy különbség, végül 10 perc után 20-18-ra ment a Ragusa. A második szakaszban a Schio 23-22-es vezetéséig hasonló mederben zajlott a küzdelem, majd fokozatosan a Ragusa került fölénybe. Egy 9-0-s futással 31-23-ra léptek el és ezt az elõnyüket a félidõig õrizték is.

A 39-28-ról induló harmadik negyedben sem változott a játék képe. A remek dobóformát mutató Ragusa – a találkozót végül 52%-os mezõnymutatóval zárták, miután az 53 kísérletükbõl 28 sikeresnek bizonyult – stabilan õrizte 9-11 pontos elõnyét. A játékrész végén 55-43 állt az eredményjelzõn. A döntést a záró szakasz elsõ négy perce hozta el, amikor egy 9-0-s sorozattal 64-43-ra lépett el a Ragusa. Innen a Schio már nem tudta szorossá tenni a meccset, így végül elmaradt a bajnokavatás. A Ragusa 76-59-es sikere alkalmával a 14 pontos Dearica Hamby lett a legeredményesebb.

Passalacqua Ragusa – Famila Schio 76-59 (20-18, 19-10, 16-15, 21-16)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 2-1 a Famila Schio javára.