A bajnoki cím kapujában az USK Praha

:

:

A második félidõben magabiztos játékkal verte az USK Praha a Brnót a Cseh Bajnokság döntõjének második mérkõzésén. A prágaiak egy gyõzelemre vannak a bajnoki címtõl.

A keddi magabiztos siker után úgy lépett pályára saját közönsége elõtt az USK Praha, hogy egy gyõzelemmel 2-0-ra elhúzhat a döntõ párharcban. A második mérkõzés azonban úgy indult, hogy egyenlít a Brno. 8-0-s futással kezdtek a vendégek, majd 5 perc után már 5-16-ra vezettek. Jan Bobrovský csapatában Louice Halvarsson remekelt ezekben a pecekben. A Brno lendülete azonban nem tartott ki a negyed végéig. Az utolsó perceket 16-8-ra hozták a hazaiak, ezzel a kisszünetre 21-24-es állás mellett vonultak a csapatok.

A második negyed elejét is a vendégek kezdték jobban és pillanatok alatt elléptek 21-30-ra. Ezt követõen azonban némileg érthetetlenül leblokkoltak a brnói lányok. A mérkõzés 13. és 19. perce között, javában Eva Víteèková 11 pontjának köszönhetõen, egy 21-7-es rohanást mutatott be Lubor Blazek alakulata, aminek köszönhetõen 42-37-re léptek el. A szünetben 44-41-re vezettek a hazaiak.

A harmadik negyed elején 46-46-nál volt egy fellángolásuk a vendégeknek, de a vezetést nem tudták átvenni. Innentõl kezdve az USK Praha kézben tartotta a mérkõzést. A harmadik szakasz végére 63-53-nál a 10 pontot is elérte a differencia.

A negyedik negyed elején 8 pontra jött fel a Brno, de mielõtt igazán szorossá vált volna a csata, villant a 27 pontig jutó Milton-Jones és 65-57-rõl 75-59-re hízott a különbség. A találkozó sorsa végül 3 és fél perccel a lefújás elõtt dõlt el végleg, ekkor Elhotová triplája után már 82-59 állt az eredményjelzõn. A végjátékban Bobrovský tanítványai még szépítettek, így a vége 85-70 lett.

Vajda Anna 18 percet töltött a pályán és ez idõ alatt 6 pont és 10 lepattanó került a neve mellé. A gyõztes csapat legjobbjának a 27 pontot, illetve 9 lepattanót szerzõ és a mérkõzést végig játszó DeLisha Milton-Jones bizonyult. A prágaiaktól mellettük Viteckova és Whalen is 15-15 ponttal vette ki a részét a sikerbõl. A Brno együttesébõl Eldebrink 27 pontot szerzett, míg Ford neve mellé 18 pont és 19 lepattanó került.

ZVVZ USK Praha – Frisco Sika Brno 85-70 (21-24, 23-19, 19-12, 22-15)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 2-0 az USK Praha javára.