UNI Győr-MÉLY-ÚT - ELTE-BEAC Újbuda 95-89 (17-26, 29-18, 27-22, 22-23)

Győr, Széchenyi István Egyetemi csarnok
Boros T., Kovács N., Major Á. (Téczely T.)

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: Kiesel 17, Dombai 8, Dubei 16/6, Török 14/3, Mompremier 15. Csere: Weninger 14/6, Lass 5/3, Barnai 3, Kéita 3,

ELTE-BEAC Újbuda: Czank 24/12, Smith 17/3, Mérész 2, Small 16, Boros J. 7/3. Csere: Laufer, Dusanic 17/3, Koch 2, Zsámár 3/3, Juhász 1.

A bajnokság 16. fordulójában az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 95-89-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

A BEAC kezdte jobban a mérkőzést, Czank Tímea 7 pontjával 7-2-es előnyre tett szert két perc alatt. A folytatásban Iesha Small, Janae Smith és Mérész Beatrix is megvillant, így hat perc alatt 14-4-re elszakadt Balogh Judit együttese. A negyed hajrájában ugyan két hazai tripla is célt ért, de összességében maradt ez a különbség a felek között. 10 perc után 26-17-re vezetett a BEAC. A második negyed elején Czank Tímea és Boros Júlia megvillant távolról, így a BEAC legnagyobb előnyét 34-21-nél regisztrálhattuk.  A Győr Török Ági öt pontjával kezdte meg a felzárkózást. Balogh Judit már 34-28-nál időt kért, de a folytatásban jóval kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés. A hazaiak 39-38-nál vették át a vezetést. Az első félidőt pedig Kadri Ann Lass triplája zárta, amivel 46-44-es előnyre tett szert a Győr.

A harmadik negyed elején váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A BEAC 49-48-as előnye után 55-49-re fordított a Győr. A folytatásban 58-51-re is vezetett a házigazda, de a fővárosiak 58-56-ra felzárkóztak. Innen a Győr vett új lendületet egy nagyobb futással, amikor 11-0-s szériával 69-56-ra elszakadtak. Czank Tímea és Latinka Dusanic villanásaival igyekezett látótávolságban maradni a BEAC. A harmadik etap végére 73-66-ra visszajöttek a vendégek. A negyedik negyed elején pedig előbb 77-75-re megközelítették a hazaiakat, majd 79-79-nél egyenlítettek. Latinka Dusanic büntetőivel és Koch Dóra duplájával 83-79-nél már a BEAC járt előrébb. Győri oldalon Beatrice Mompremier és Brianna Kiesel lépett elő. Mind a ketten 6-6 pontot értek el, így 12-0-val 91-83-ra fordított a Győr. A hajrában már nem engedte ki a kezéből a meccset Iványi Dalma együttese, de a mai teljesítményéért a BEAC is minden elismerést megérdemel.