BKG PRIMA Szigetszentmiklós - ELTE-BEAC Újbuda 70-66 (20-17, 21-9, 21-18, 8-22)

Balog Gy., Major Á., Rózsavölgyi A. (Sarkadi-Nagy Á.)

BKG PRIMA Szigetszentmiklós: Angyal 9, Aldazabal 8, Zivaljevic 9,Davis 10, Campisano 23/9. Csere: Vári 9/3, Raus 3/3, Kovács.

ELTE-BEAC Újbuda: Ivanova 14/3, Czank 9, Boros J. 8/6, Mérész 12, Barnai 8. Csere: Joeph 5, Koch 3, Boros B. 6, Orosz 1, Juhász.

Fotó: BKG PRIMA Szigetszentmiklós

A bajnokság 10. fordulójában a BKG PRIMA Szigetszentmiklós 70-66-ra legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát.

Barnai Judit és Angyal Barbara kosárváltása vezette fel az összecsapást. A folytatásban a BKG Sierra Campisano vezetésével kisebb lépéselőnybe került. Campisano egymaga 10 pontot szerzett az első szakaszban. A BEAC Koch Dóra triplájával 13-13-nál egyenlített. Innen azonban ismét a hazaiak vették át az irányítást. A negyed hajrájában Vári Zita triplát értékesített, de Angyal Barbara és Camesha Davis is betalált, amivel 20-17-es vezetést épített fel Gedei Tibor gárdája. A második szakasz Angyal Barbara és Boros Berta találataival indult. Ezt követően a BKG fölénye rajzolódott ki. Nem telt el három perc, amikor 29-19-nél már Balogh Judit időkérése miatt állt a játék. A BKG nagy futása egészen 35-19-ig tartott, ami egy 13-0-s széria volt.

A második szakasz közepén a BEAC kosárcsendjét Gergana Ivanova triplája törte meg. Reális esélyük volt arra a vendégeknek, hogy közelebb kerüljenek. Négy percig nem szerzett mezőnykosarat a szigetszentmiklósi együttes, de ez idő alatt a BEAC mindössze 35-23-ra tudott feljönni. A félidő hajrájába érve a Davis-Campisano-Zivaljevic trió állt a hazaiak élére, így ismét nőtt a differencia a felek között. A félidőben 41-26 állt az eredményjelzőn. A nagyszünetben hazai oldalon Sierra Campisano már 16 pontnál járt. A BEAC legeredményesebbje a 10 pontos Gergana Ivanova volt. A BKG 37-ből 14, a BEAC 33-ból 10 lehetőséget értékesített mezőnyből. Ezen felül a hazaiak 26-20-ra vezettek a lepattanókban. Ez a két mutató rávilágít a különbségre. A harmadik szakasz Czank Tímea 2+1-es megoldásával indult, majd Barnai Judit 41-31-nél 10 pontra felhozta a BEAC-ot. Ennél közelebb ekkor nem kerültek a vendégek.

A BEAC felzárkózása után a BKG egy 7-0-s futással 48-31-re elszakadt. Ekkor Balogh Judit magához rendelte tanítványait és Boros Júlia egy triplával közelebb hozta a fővárosi gárdát. Összességében azonban 13-15 egység környékén állandósította előnyét a BKG. Sőt 58-40-nél már a 20 pontos differencia is karnyújtásnyira került a házigazdától. A negyed végére ez a 18 pont maradt a két alakulat között. Az utolsó 10 percnek 62-44-ről futottak neki a felek. Közel három percig nem találtak be a hazaiak, így a BEAC 62-52-re felzárkózott. Erre Angyal Barbara válaszolt, de Shequila Joseph tripláját követően 64-55-nél hosszú idő után először jött be a lélektani 10 pont alá a BEAC.  Az utolsó két percbe is kilencpontos hazai előnyről fordultak a csapatok. Bátran játszott és sokat kockáztatott a BEAC, így Boros Júlia triplájával 67-64-re felzárkóztak a végjátékban. Fordítani nem tudtak már a vendégek. Döntő pillanatban Sofija Zivaljevic keze nem remegett meg, így 70-66-ra nyert a BKG.