A BEAC Újbuda a bronzérmes az Amatőr bajnokságban 2024-ben

BEAC Újbuda - BKG PRIMA Szigetszentmiklós II. 102-55 (26-15, 25-16, 23-11, 28-13)

Amatőr bajnokság, mérkőzés a 3. helyért
Budapest, ELTE Sporttelep 1. pálya
Játékvezetők: Molnár Tamás, B. Németh Kristóf

BEAC Újbuda: Drahos 17/9, Katona 12/9, Milkovics 16/3, Gábor 9/3, Juhász 9/3. Csere: Vita 2, Séllei 4, Orosz 11/9, Bálint 9, Szauter 7/3, Nagy 6.

BKG PRIMA Szigetszentmiklós II.: Bajzáth 6, Zsámár 9, Takács 15/3, Gróf 7, Vincze 2. Csere: Duka 6, Rozmán 4, Földesi 4, Molnár-, Kovac 2.

A párharc végeredménye 180-129 a BEAC Újbuda javára.

Fotó: Horváth Enikő / BEAC

Az Amatőr bajnokság bronzérmese 2024-ben a BEAC Újbuda csapata lett, miután második alkalommal is legyőzték a BKG PRIMA Szigetszentmiklós II. csapatát. A mai visszavágón 102-55-ös sikert aratott a BEAC, így 180-129-es összesítéssel bizonyult jobbnak a BKG-nál.

Az előző mérkőzésén a BEAC Újbuda 78-74-re legyőzte a BKG PRIMA Szigetszentmiklós II. csapatát, így a BEAC hazai pályán 4 pontos előnnyel kezdhetett bele a mai meccsbe.
Két hazai és egy BKG-s triplával indult a találkozó, majd Juhász ziccere után 10-3-ra vezetett a BEAC. Zsámár pontjait egy újabb hazai hárompontos váltotta (13-5). Hamar elérte a 10 pontos különbséget a két csapat közti differencia (15-5), majd Gábor távolija után már 19-7-re módosult az eredmény. A vendégek időkérés után sem találták egyelőre a ritmusukat, büntetőkből tudtak pontokat szerezni (24-13). A negyed 26-15-ös állással ért véget.

Gróf ziccerével 10 pont alá csökkent a BKG hátránya (26-17), de ezt követően egymást váltották a kosarak mind a két oldalon, így 9-11 pont körül mozgott a differencia (29-20). Lényegesen több hiba csúszott a játékba ebben a 10 percben, mint az előző negyedben. Takács büntetője után 35-23-nál még látótávolságon belül volt a BKG, azonban Orosz triplája után meglépni látszott a BEAC (38-23). Takács és Zsámár ismét a vonalról volt eredményes (43-27). Már a kilencedik hárompontosát dobta csapatszinten az Újbuda, így a félidőre 20 pontos jelentős előnyt alakított ki a BEAC (51-31).

A második félidőt Drahos 5 pontja vezette fel (56-31), majd a hazaiak futását Vincze törte meg (56-33). Mikovics kosarával 67-37-re duzzadt a BEAC előnye, így már a harmadik negyedben sem sok kérdést tartogatott a meccs hátralévő része. Volt pár kosár BKG-tól is, de a hátrány csökkentésére ez kevés volt. 74-42-es állással ért véget a 30. perc.

Az utolsó játékrész elején sok kosár esett, a BEAC csapatából egyre többen szereztek pontokat (84-48). A vendégektől is mindenki kapott játéklehetőséget, így már végleg eldőlt, hogy ki zár előkelőbb pozícióban (88-52). Drahos triplájával a 90 dobott pontot is átlépte a BEAC, míg a BKG csapatából Földesi is betalált (97-54). A mérkőzés 102-55-ös végeredményét Nagy kosara alakította ki. A BEAC megérdemelten szerezte meg a bajnokság harmadik helyét.