A BEAC-Újbuda együttesével lett teljes a Hepp Kupa négyes döntő mezőnye

Dávid Kornél KA - BEAC Újbuda 48-71 (17-18, 9-17, 10-18, 12-18)

Székesfehérvár, MKOSZ Edzőközpont
Kéri István, Magyari Viktor

Dávid Kornél KA: Vas B. 4, Szõke, Zele 9, Angyal 6, Frindt 17/3. Csere: Vas V., Gugolya, Mohai, Csegény 4/3, Rozsics 6, Bakró-Nagy 2, Dányádi.

BEAC Újbuda: Zsámár 11/3, Tóth 14, Juhász 9/3, Angyal 14/6, Orosz 4. Csere: Katona 17, Bodnár 2, Nagy, Harka.

A Hepp Kupa negyedik negyeddöntőjében a BEAC Újbuda 71-48-ra legyőzte a Dávid Kornél KA együttesét. Ezzel teljes lett a Final Four mezőnye, melyet a BEAC mellett az MTK-TFSE, az NKA Universitas PEAC és a Csata DSE alkot.

Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között. Jellemzően a DKKA járt előrébb. Hat ponttal is vezettek a hazaiak. A BEAC a hajrában fordított, 15-11 után 7-2-vel zárta az első szakaszt. A második negyed 18-17-ről indult. A második negyedben 26-25-ig fej-fej mellett haladt a két csapat. Ezt követően egy 9-1-es futással zárta le a félidőt a fővárosi gárda.

A döntést a harmadik negyed hozta el. A 35-26-ról induló játékrészben gyorsan 10 pont fölé növelte előnyét a BEAC. 43-33 után 10-3-mal zárták a negyedet Angyal Barbaráék, így 53-36-ról indult a záró szakasz. Itt rögtön az első támadásból egy triplával 20 egységre növelte előnyét a BEAC és onnantól nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A BEAC végül 71-48-as sikert aratott.

Katona Boglárka 17, Tóth Franka és Angyal Barbara 14-14 egységig jutott a győztes gárdában. A DKKA legeredményesebbje a 17 pontos Frind Nikolett lett.