A BKG PRIMA Akadémia végig vezetve nyert a MAFC otthonában

:

:

Az ANB Piros csoportjában egy mérkőzést rendeztek szombaton. Ezen a BKG PRIMA Akadémia 59-48-ra nyert a MAFC otthonában.

A Hepp Kupa négyes döntője után a Piros csoportot veretlenül vezető BKG PRIMA Akadémia rangadóval folytatta bajnoki meccsei sorát. A MAFC otthonában 6-6 után kerültek előnybe. 10 perc játékot követően 16-9-re, a félidőben 29-14-re vezettek.

A harmadik etapban 16 pontot is elérte a differencia, de ebből a játékrész végére hatott lefaragott a MAFC. A záró szakaszban 49-41 után egy 10-0-s sorozattal vitte be a döntő futást a BKG PRIMA Akadémia.

Aldazabal Laura 21 ponttal és 12 lepattanóval ért el dupla-duplát, míg Raus Vivien 13, Suppán Anna 11 pontot szerzett. A MAFC együttesében Aradi Zsanett 11 ponttal és 10 lepattanóval jegyzett dupla-duplát. Varga Barbara és Horváth Enikő 12-12 egységig jutott.

MAFC – BKG PRIMA Akadémia 48-59 (9-16, 5-13, 17-12, 17-18)

Fotó: BKG-PRIMA Akadémia