A Bourges és a Lyon erõdemonstrációja Franciaországban

:

:

A hétvégén a 8. forduló küzdelmei zajlottak a francia élvonalban. A Bourges és a Lyon kiütéses gyõzelmet aratott aktuális riválisa felett.

A Bourges 100-65 arányban múlta felül a Basket Landes alakulatát. Már a félidõben 50-26 állt az eredményjelzõn az egyoldalú találkozón. Marine Johannes 24 ponttal vezette gyõzelemre a csapatát. A Lyon is hasonlóan magabiztos sikert ünnepelhetett, miután 83-46-ra gyõzték le a Mondeville-t. Az elsõ 20 percben 26 pontos differencia alakult ki a felek között. A gyõztes gárdában Clarissa Dos Santos és Alysha Clark 17-17 egységig jutott.

Nem hibázott a Lattes Montpellier együttese sem. A vártnál szorosabb csatában 83-68-as gyõzelmet arattak a Hainaut Basket alakulata felett. Három negyed után mindössze 9 ponttal ment a Montpellier és végül csak a hajrában 73-62 után tudták bebiztosítani az elõzetesen kötelezõnek elkönyvelt gyõzelmet. A végjátékban már a 18 egységet is elérte a differencia a felek között. A gyõztes gárdában a 19 pontos Sam Whitcomb lett a legeredményesebb, míg Helena Ciak 18 ponttal és 14 lepattanóval zárt.

A további eredményeket tekintve a gödörben lévõ Charleville-Mézières Carolo Basket a Landerneau-t 80-75-re múlta felül és ezzel megszerezte harmadik sikerét a francia élvonalban. A végig szoros meccsen az utolsó 5 percben tudott nagyobb elõnyt kiharcolni a Carolo Basket. Haley Peters 18, Kaleena Mosqueda-Lewis 17 pontig jutott. A harmadik Euroliga gárda a Villeneuve d’Ascq is értékes gyõzelmet aratott. A Tarbes otthonában 79-62-es sikert értek el Magali Mendy (20 pont, 8 lepattanó) és Johanne Gomis (16 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) vezetésével.

Lattes Montpellier – Saint-Amand 83-68
Bourges – Basket Landes 100-65
Tarbes – Villeneuve d’Ascq 62-79
Nantes Rezé – Roche Vendée 62-78
Charleville-Mézières – Landerneau 80-75
Lyon – Mondeville 83-46