A Bourges és a Lyon is magabiztosan nyert

:

:

Pénteken és szombaton mindhárom francia Euroliga csapat pályára lépett.

A Sopron Basket csoportellenfelei közül a Bourges 69-50-re legyőzte a Nantes csapatát. Az első negyed végére 8 pontos előnyt építettek fel. A Nantes a félidőre 39-34-re felzárkózott, de a harmadik negyed végére kétszámjegyű előnyre tett szert a Bourges, amivel el is döntötték a csatát. Alexia Chartereau 21, Laetitia Guapo 15 pontot ért el.

A Basket Landes 66-60 arányban bizonyult jobbnak a Saint Amand Hainaut Basket alakulatánál. Az utolsó hat percben 56-56 után hagyták állva riválisukat a 16 pont, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Valeriane Vukosavljevic, illetve a 10 egységig jutó Ana Maria Suarez vezetésével.

A Lyon 91-77-re kiütötte a Tarbes csapatát. Az első negyed végére 29-15-re szakadt el a Lyon és a legnagyobb előnyük a 27 pontot is elérte. Marine Johannes 19 ponttal vezette győzelemre a csapatát, míg Aleksandra Crvendakic 12 pontot és 7 lepattanót jegyzett.

Kisebb meglepetésre a Basket 80-75-re alulmaradt a Landernau otthonában. Cheyenne Parker 22 és Julie Allemand 18 pontja is kevés volt a sikerükhöz.

Basket Landes – Saint-Amand 66-60
Bourges – Nantes Rezé 69-50
Roche Vendée – Villeneuve d’Ascq 71-76
Tarbes – Lyon 77-91
Landerneau – Lattes Montpellier 80-75

Fotó: tangobourgesbasket.com