A Bourges nyerte a Francia Kupát

:

:

Szombaton délután rendezték Párizsban, a Bercy-ben található nagy arénában a Francia Kupa döntõjét. A Bourges 82-70-re legyõzte a Charleville-Mézières gárdáját és ezzel fennállása során 10. alkalommal hódította el a trófeát.

Kiváló kulisszák között rendezték a finálét. Franciaországban ez az összevont kupadöntõs rendszer, amikor két nap alatt hat sorozat fináléját bonyolítják le Bercy-ben, óriási közönségsikernek örvend. A szép számú publikum igazán szoros mérkõzést nem láthatott. A Bourges hamar magához ragadta a kezdeményezést, 12-2-vel kezdtek. Az elsõ negyedben 17 pont volt a legnagyobb differencia a felek között. A 24-14-rõl induló második etapban egészen 35-20-ig õrizte ezt a nagabiztos vezetést a címvédõ.

A félidõig rendezte sorait a Charleville-Mézières és 40-32-re felzárkóztak. A lendületük a harmadik negyedben is kitartott. Ekkor egészen 47-45-ig felkapaszkodtak. Úgy nézett ki, hogy még éles meccs is kerekedhet. Innen azonban a játékrész végéig 59-49-re ismét ellépett a Bourges. A záró szakaszban a Charleville-Mézières Kalis Loyd triplájával még 62-58-ra megközelítette ellenfelét. Másfél perccel késõbb azonban amerikai légiósuk kipontozódott, a különbség ismét 8-10 pontra nõtt és eldõlt a trófea sorsa.

Az MVP Valeriane Ayayi lett, aki 18 ponttal, 6 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt.

Charleville-Mézières Carolo Basket – Tango Bourges Basket 70-82 (14-24, 18-16, 17-19, 21-23)